Žinios. Kainų analitikai pastebi: per metus žaliavinė kiauliena pabrango daugiau nei penktadaliu

Kainų analitikai pastebi, kad per metus žaliavinė kiauliena pabrango daugiau nei penktadaliu, o keliuose prekybos tinkluose kiaulienos gaminių kaina ir toliau kyla.

Biodegalų gamintojai siekia, kad biopriedus į dyzeliną būtų galima maišyti ištisus metus, ne tik vasarą. Taip esą Lietuva greičiau pasiektų Briuselio iškeltą tikslą sumažinti anglies dvideginio išmetimą į atmosferą.

Rusijos žmogaus teisių aktyvistas, buvęs politinis kalinys, Viačeslavas Bachminas tebesitęsiančių protestų prieš Kremliaus politiką bangą Maskvoje vadina vasaros universitetu jaunajai kartai. Pasak jo, Kremlius jau nekontroliuoja situacijos, kai patriotinis jaunimo ugdymas nesuveikė: valdžios represijos sukelia ne baimę o naujus ir didesnius protestus.

Paryžiuje gyventojai rikiuojasi į eilę atsisveikinti su buvusiu prezidentu Jacquesu Chiracu. Rytoj Prancūzijoje oficialiai bus gedulo diena – vidurdienį bus aukojamos šventosios mišios, kuriose dalyvaus dabartinis prezidentas Emanuelis Makronas ir dar mažiausiai trisdešimt buvusių ir esamų valstybių vadovų ir viso pasaulio.

Austrijoje vyksta pirmalaikiai parlamento rinkimai, kuriuos, prognozuojama, laimės buvusio premjero Sebastiano Kurzo „Liaudies“ partija. Tačiau norint formuoti vyriausybę, Sebastianui Kurzui reikės ieškoti koalicijos partnerių.

Lietuvos bankas kartu su Finansų ministerija rengia rekomendacijas savivaldybėms bei ugdymo įstaigoms, kaip įdiegti elektronines atsiskaitymo priemones mokyklų valgyklose.

Režisieriaus Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“ Atėnų kino festivalyje išrinktas geriausiu tarptautinės konkursinės programos filmu, jam atiteko Auksinės Atėnės apdovanojimas bei 2000 eurų prizas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau