Panorama. Statistika rodo: euro zonoje kaupiasi ekonomikos problemos

Kodėl tai naudinga Lietuvai?

Statistika rodo – euro zonoje kaupiasi ekonomikos problemos. Žemyno ūkio plėtra artėja prie nulio, verslo lūkesčių indeksas krito sparčiausiai per 7 metus, o Vokietija balansuoja ties recesijos riba. Ir nors Lietuvos ūkio augimo prognozės dabar irgi ne tokios optimistiškos, ekonomistai pastebi paradoksą: Lietuvos eksportuotojams Vakarų Europos ekonomikos lėtėjimas ir su tuo susijusios baimės kol kas išeina į naudą.

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų partijos taryba paskelbė kreipimąsi į šalies vadovus dėl Astrave statomos atominės elektrinės. Opozicinė partija kaltina valdančiuosius „valstiečius“ pasyvumu, o užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių – prorusiškumu bei ragina trauktis iš pareigų.

Seimas svarsto galimybę hospisams ir krizinio nėštumo centrams sudaryti galimybę nemokamai naudotis savivaldybių patalpomis. Situacija esą rimta – trūksta patalpų, todėl pagalbą suteikti pavyksta ne visiems norintiems. Nevyriausybininkai sako, kad pagalbos prašo ne vienerius metus.

Mažiausiai vienas žmogus žuvo, dar dešimtys sužeista per sprogimus Afganistane, šalies gyventojams renkant prezidentą. Vyriausybė prieš balsavimą skelbė sustiprinusi saugumą, bet Talibanas tęsia išpuolius.

Estija mini 25-ąsias kelto „Estonia“ katastrofos metines. Atminimo ceremonijos ir koncertai vyksta visoje šalyje, sostinėje Taline vidurdienį prie paminklo rinkosi katastrofos aukų artimieji.

Liubline riaušių policija malšino kraštutinių dešiniųjų protestuotojus, bandžiusius sutrikdyti mieste vykusias homoseksualų eitynes. Pastoję kelią dalyviams, protestuotojai skandavo įžeidžiamus šūkius. Pranešama, kad sulaikyta mažiausiai 30 žmonių.

Gastronominis turizmas, pasak Pasaulio turizmo organizacijos, yra sparčiausiai auganti turizmo šaka pasaulyje, net trečdalis turistų biudžeto skiriama maistui. Toks turizmas populiarėja ir Lietuvoje: keliaujantys žmonės siekia ne tik pažinti šalį, bet ir ragauti patiekalų, iš vietos ūkininkų nusipirkti produktų.

Uždarytas 5 metus Kaune veikęs istorinės technikos muziejus. Jo eksponatai grąžinti savininkams. Kauno savivaldybei pakėlus patalpų nuomos kainą, muziejaus įkūrėjai sako neišgalintys jos mokėti. Kauno valdžia tikina, kad muziejus buvęs nuolat uždarytas ir naudotas tik saugoti privačią kolekciją.

Netrukus startuosiančio LRT projekto „Šok su žvaigžde“ dalyviai surengė netikėtą pasirodymą vienoje Vilniaus turgaviečių. Kai kurie pirkėjai sustojo ne tik įamžinti pasirodymo, bet ir patys prisijungė prie šokio.