Žinios. Donaldas Trumpas asmenį, kuris skleidė informaciją apie jį, vadina „beveik šnipu“ ir grasina mirties bausme

Prezidentas Gitanas Nausėda žada inicijuoti partizano Juozo Lukšos-Daumanto palaikų paieškas. Tai šalies vadovas pareiškė po susitikimo su Niujorke gyvenančia partizano našle. Šalies vadovas sakė iš Lukšos giminaičių išgirdęs prielaidą, kad palaikai gali būti užkasti Kauno Marvelės priemiestyje, nors esama ir priešingų duomenų – sovietų agentas, partizanų išdavikas Juozas Markulis, yra liudijęs, esą palaikai galėjo būti atiduoti studentams anatominiams tikslams.

Pasiūlymo kandidatuoti į Seimo pirmininkus sulaukusi Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad taip Ramūnas Karbauskis renka balsus prieš Viktorą Pranckietį. Dėl nepasitikėjimo juo bus balsuojama Seime. Valstiečių lyderis sako, kad Seimui reikia pirmininko, kuris atstovautų poziciją ir opoziciją.

Atstovų Rūmų komitetų pirmininkai perspėjo Donaldą Trumpą „nebauginti liudytojų“ po to, kai jis užsipuolė asmenį, suteikusį informacijos pranešėjui, apkaltinusiam Trumpą dėl spaudimo Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. Pasak Trumpo, tas asmuo yra „beveik šnipas“, už išdavystę gali būti skiriama mirties bausmė.

Pagerbiant mirusį buvusį Prancūzijos prezidentą Jacques Chirac Eifelio bokštas nešvietė įprastomis savo šviesomis. Eliziejaus rūmai, Prancūzijos prezidentūra atvėrė duris visiems, norintiems atsisveikinti su vakar mirusiu Jacques Chirac. Visi norintieji gali pasirašyti užuojautų knygoje. Šimtai žmonių rikiuojasi eilėje per Eliziejaus rūmų kiemą, kuris paprastai yra uždaras.

Saudo Arabija atsiveria turistams – šiandien paskelbė, kad suteiks vizas atostogautojams. Taip Karalystė siekia ekonomikos įvairovės, nebūti priklausoma nuo naftos eksporto. Konservatyvi šalis žada švelninti reikalavimus užsieniečių moterų aprangai, bet perspėja, kad jos turi būti „kukliai apsirengusios“. Vėliau bus paskelbta ir kokių šalių piliečiai gali tikėtis Saudo Arabijos vizų.

Užimtumo tarnybos duomenys rodo, kad vyresnio amžiaus žmonėms rasti darbą sudėtinga, ypač rajonuose. Nors darbdaviai, registruodami laisvas darbo vietas nenurodo amžiaus cenzo, galėdami rinktis esą dažniausiai į darbą priima jaunesnius. Vyresnių žmonių nedarbą mažinti jau kelerius metus bando Šiaulių savivaldybė, skirdama finansinę paramą verslo naujokams.

Seimo nariai susirūpinę – sutrupėjęs Nepriklausomybės aikštės grindinys, surūdiję vėliavų stiebai, aplūžę suoliukai. Esą vaizdą darko ir fontaną uždengianti, tačiau jau nublukusi piramidė. Tačiau Seimui surištos rankos - sklypas aplink parlamentą priklauso savivaldybei. Ši žada, kad netrukus bus išspręstas senas ginčas ir Aplinką tvarkyti galės patys parlamentarai.

Sportas.
Katare prasideda Lengvosios atletikos pasaulio čempionatas.
Regbio pasaulio čempionate italai nugalėjo kanadiečius, anglai - amerikiečius.
Paaiškėjo pusfinalio poros Uhane vykstančiame WTA turnyre.
ATP turnyre Čendu pralaimėj favoritas - amerikietis Džonas Izneris.
„Barselonai“ skirta 300 eurų bauda už tai, kad vedė derybas su Antuanu Grizmanu nesibaigus jo sutarčiai su Madrido „Atletiku“. „Barselona“ pateiks apeliaciją.

Orai. Ved.Ignas Andriukevičius.