„Miestas renkasi kine“ – tokiu šūkiu prasideda Tarptautinis Kauno kino festivalis

Penktadienis – tradiciškai – kino diena. Šią savaitę prasidėjo Tarptautinis Kauno kino festivalis, taip pat – pora premjerų visai šeimai, dvi komedijos ir kriminalinė drama.

TKKF programoje šiais metais gausu filmų, jau spėjusių sužavėti Berlinalės, Kanų bei Sandanso kino festivalių žiūrovus. Kaip ir kasmet Tarptautinis Kauno kino festivalis lieka ištikimas socialinėms temoms ir nevengia politiškai jautrių filmų, speciali programa pristatoma ir šeimoms. Gurmanų šiemet lauks išskirtinis argentinietiško kino šedevras „Gėlė“, kurio trukmė – 14 valandų. Tarptautinis Kauno kino festivalis iki spalio 6-osios Kaune ir Vilniuje, vėliau kelsis į Klaipėdą, Šiaulius ir Ukmergę.

„Informatorius“, rež. A. Di Stefano
Buvęs specialiųjų pajėgų karys ir nusikaltėlis Pitas dabar dirba FTB agentu. Jo užduotis – slapta įsilieti į galingiausią Niujorko nusikaltėlių gaują, vadovaujamą paslaptingojo Generolo. Operacija vyksta pagal planą, tačiau netikėta taip pat slaptai dirbusio Niujorko policininko žūtis viską apverčia aukštyn kojom.

„Zerovilis“, rež. J. Franco
Jaunas architektūros studentas, įkvėptas kelių matytų filmų, nusprendžia viską mesti ir važiuoti siekti savo svajonių į Holivudą. Neilgai trukus Vikaras gauna pirmąjį darbą kino industrijoje – stato dekoracijas. Taip jis susipažįsta ir susidraugauja su senstelėjusia montažo režisiere.

„Ar gali išsaugoti paslaptį?“, rež. E. Duran
Kiekviena mergina turi paslapčių, kuriomis nė už ką nesidalytų su jokia gyva dvasia. Nebent tai – žavus nepažįstamasis, atsidūręs šalia, kai manei, kad lėktuvas kuriuo skrendi, netrukus suduš.

„Juodojo drakono pėdsakais“, rež. O. Stepčenko
Džonatanas Grinas – aistringas anglų keliautojas ir neatrastų žemių tyrinėtojas. Žinia apie drąsų klajūną pasklido po visą pasaulį, o jo didieji atradimai tapo įdomūs karaliams ir imperatoriams.

„Raudonbatė ir 7 nykštukai“, rež. S. Hong, M. Jang
Paprasta mergina, vardu Snieguolė, netyčia pamačiusi nuostabaus grožio raudonus batelius, susigundo juos pasimatuoti ir, vos įsispyrusi, virsta tikra gražuole. Batelius jau buvo nusižiūrėjusi pikta karalienė, tad juos iš panosės nugvelbus Snieguolei, moteriškė įpyksta ir puola jos ieškoti.