Žinios. Užimtumo tarnybos duomenys rodo, kad vyresnio amžiaus žmonėms rasti darbą sudėtinga, ypač rajonuose

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pradeda parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių su rusų diplomatais galbūt keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui. Komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas sakė siūlysiąs, kad iš pradžių būtų tiriama Rusijos įtaka Lietuvos politiniams procesams, o paskui jau – kas kokią informaciją turėjo ir ką su ja darė.

Prezidentas Gitanas Nausėda žada inicijuoti partizano Juozo Lukšos-Daumanto palaikų paieškas. Tai šalies vadovas agentūrai BNS sakė po susitikimo su Niujorke gyvenančia partizano našle. Šalies vadovas sakė iš Lukšos giminaičių išgirdęs prielaidą, kad palaikai gali būti užkasti Kauno Marvelės priemiestyje, nors esama ir priešingų duomenų – sovietų agentas, partizanų išdavikas Juozas Markulis, yra liudijęs, esą palaikai galėjo būti atiduoti studentams anatominiams tikslams.

Klimato aktyvistai Vilniuje rengia eitynes nuo Seimo iki Vyriausybės, ragindami imtis aktyvesnių veiksmų kovoti su klimato kaita. Akcijos dalyviai ragina politikus ir verslą mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą, o priimant sprendimus remtis naujausiais moksliniais tyrimais. 17 valandą prasidėsiančios eitynės yra pasaulyje vykstančių protesto akcijų prieš klimato šilimą dalis. Prieš savaitę panašioje demonstracijoje Lietuvos sostinėje dalyvavo apie 200 protestuotojų. Pasaulinį judėjimą „Penktadieniai už ateitį“ įkvėpė paauglė iš Švedijos Greta Thunberg.

Užimtumo tarnybos duomenys rodo, kad vyresnio amžiaus žmonėms rasti darbą sudėtinga, ypač rajonuose. Nors darbdaviai, registruodami laisvas darbo vietas nenurodo amžiaus cenzo, galėdami rinktis esą dažniausiai į darbą priima jaunesnius. Vyresnių žmonių nedarbą mažinti jau kelerius metus bando Šiaulių savivaldybė, skirdama finansinę paramą verslo naujokams.

Garsusis populiarios muzikos muzikos festivalis „Insomniac“ gali pasigirti tikrai pačios aukščiausios kokybės aptarnavimu, bet jo kūrėjai pamatę ką uraganas Dorianas pridarė bahamose prisiminė viena pagrindinių savo verslo pasiekimų – tai kad jie sugeba greitai ir kokybiškai apgyvendinti tūkstančius žmonių plikame lauke. Pernai per festivalį Las Vegase tokiuose futuristinėse palapinėse gyveno 25 tūkstančiai žmonių.

Orai. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.