Žinios. Egipte rengiami protestai prieš prezidentą Abdel Fattah el-Sisi: kartu su bendražygiais jis kaltinamas neregėto masto korupcija

Opoziciniams konservatoriams išreiškus nerimą dėl atsinaujinančio dialogo tarp Lietuvos ir Baltarusijos, užsienio reikalų ministras sako, kad nesikalbėjimas su Minsku būtų naudingas tik Rusijai. Opozicija pirmadienį kviečiasi ministrą į Užsienio reikalų komiteto posėdį dėl Linkevičiaus susitikimo su Baltarusijos užsienio reikalų ministru. Ministras neigia konservatorių abejones, kad Vilnius keičia požiūrį į greta Lietuvos statomą atominę elektrinę, bet sako, kad reikia padėti Baltarusijai išsaugoti suverenitetą.

Klimato aktyvistai Vilniuje rengia eitynes nuo Seimo iki Vyriausybės, ragindami imtis aktyvesnių veiksmų kovoti su klimato kaita. Akcijos dalyviai ragina politikus ir verslą mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą, o priimant sprendimus remtis naujausiais moksliniais tyrimais. 17 valandą prasidėsiančios eitynės yra pasaulyje vykstančių protesto akcijų prieš klimato šilimą dalis. Prieš savaitę panašioje demonstracijoje Lietuvos sostinėje dalyvavo apie 200 protestuotojų. Pasaulinį judėjimą „Penktadieniai už ateitį“ įkvėpė paauglė iš Švedijos Greta Thunberg.

Šiandien karinio režimo valdomame Egipte vėl planuojami protestai prieš prezidentą Abdel Fattah el-Sisi. Protestus skatina į Ispaniją pabėgęs Egipto kariškiams dirbęs statybų kompanijos vadovas Mohamedas Ali. Dabar jis kaltina buvusį generolą Sisį ir jo bendražygius neregėto masto korupcija ir ragina versti tokį režimą.

Orai. Sportas. Justė Tamošaitienė.