Žinios. „Penktadieniai už ateitį“ – eitynės, raginančios imtis aktyvesnių veiksmų, kovojant su klimato kaita

Opoziciniams konservatoriams išreiškus nerimą dėl atsinaujinančio dialogo tarp Lietuvos ir Baltarusijos, užsienio reikalų ministras sako, kad nesikalbėjimas su Minsku būtų naudingas tik Rusijai. Opozicija pirmadienį kviečiasi ministrą į Užsienio reikalų komiteto posėdį dėl Linkevičiaus susitikimo su Baltarusijos užsienio reikalų ministru. Ministras neigia konservatorių abejones, kad Vilnius keičia požiūrį į greta Lietuvos statomą atominę elektrinę, bet sako, kad reikia padėti Baltarusijai išsaugoti suverenitetą.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pradeda parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių su rusų diplomatais galbūt keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui. Komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas sakė siūlysiąs, kad iš pradžių būtų tiriama Rusijos įtaka Lietuvos politiniams procesams, o paskui jau – kas kokią informaciją turėjo ir ką su ja darė.

Klimato aktyvistai Vilniuje rengia eitynes nuo Seimo iki Vyriausybės, ragindami imtis aktyvesnių veiksmų kovoti su klimato kaita. Akcijos dalyviai ragina politikus ir verslą mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą, o priimant sprendimus remtis naujausiais moksliniais tyrimais. 17 valandą prasidėsiančios eitynės yra pasaulyje vykstančių protesto akcijų prieš klimato šilimą dalis. Prieš savaitę panašioje demonstracijoje Lietuvos sostinėje dalyvavo apie 200 protestuotojų. Pasaulinį judėjimą „Penktadieniai už ateitį“ įkvėpė paauglė iš Švedijos Greta Thunberg.

Žemės ūkio ministerija ragina gaminti ir vartoti daugiau ekologiškų bei kitų aukštos kokybės produktų. Vienas iš būdų – šviesti visuomenę, ypač mažuosius valgytojus, kurie ir pakviesti paragauti ekologiškų vaisių, daržovių, pieno produktų ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų rajonų.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau