Žinios. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pradeda parlamentinį tyrimą dėl Irinos Rozovos

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pradeda parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių su rusų diplomatais galbūt keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui. Komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas sakė siūlysiąs, kad iš pradžių būtų tiriama Rusijos įtaka Lietuvos politiniams procesams, o paskui jau – kas kokią informaciją turėjo ir ką su ja darė.

Prezidentas Gitanas Nausėda žada inicijuoti partizano Juozo Lukšos-Daumanto palaikų paieškas. Tai šalies vadovas agentūrai BNS sakė po susitikimo su Niujorke gyvenančia partizano našle. Šalies vadovas sakė iš Lukšos giminaičių išgirdęs prielaidą, kad palaikai gali būti užkasti Kauno Marvelės priemiestyje, nors esama ir priešingų duomenų – sovietų agentas, partizanų išdavikas Juozas Markulis, yra liudijęs, esą palaikai galėjo būti atiduoti studentams anatominiams tikslams.

Užimtumo tarnybos duomenys rodo, kad vyresnio amžiaus žmonėms rasti darbą sudėtinga, ypač rajonuose. Nors darbdaviai, registruodami laisvas darbo vietas nenurodo amžiaus cenzo, galėdami rinktis esą dažniausiai į darbą priima jaunesnius. Vyresnių žmonių nedarbą mažinti jau kelerius metus bando Šiaulių savivaldybė, skirdama finansinę paramą verslo naujokams.

Šiandien karinio režimo valdomame Egipte vėl planuojami protestai prieš prezidentą Abdel Fattah el-Sisi. Protestus skatina į Ispaniją pabėgęs Egipto kariškiams dirbęs statybų kompanijos vadovas Mohamedas Ali. Dabar jis kaltina buvusį generolą Sisį ir jo bendražygius neregėto masto korupcija ir ragina versti tokį režimą.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.