Žinios. Linkevičius apie bendradarbiavimą su Baltarusija: nesikalbėjimas su Minsku būtų naudingas tik Rusijai

Opoziciniams konservatoriams išreiškus nerimą dėl atsinaujinančio dialogo tarp Lietuvos ir Baltarusijos, užsienio reikalų ministras sako, kad nesikalbėjimas su Minsku būtų naudingas tik Rusijai. Opozicija pirmadienį kviečiasi ministrą į Užsienio reikalų komiteto posėdį dėl Linkevičiaus susitikimo su Baltarusijos užsienio reikalų ministru. Ministras neigia konservatorių abejones, kad Vilnius keičia požiūrį į greta Lietuvos statomą atominę elektrinę, bet sako, kad reikia padėti Baltarusijai išsaugoti suverenitetą.

Klimato aktyvistai Vilniuje rengia eitynes nuo Seimo iki Vyriausybės, ragindami imtis aktyvesnių veiksmų kovoti su klimato kaita. Akcijos dalyviai ragina politikus ir verslą mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą, o priimant sprendimus remtis naujausiais moksliniais tyrimais. 17 valandą prasidėsiančios eitynės yra pasaulyje vykstančių protesto akcijų prieš klimato šilimą dalis. Prieš savaitę panašioje demonstracijoje Lietuvos sostinėje dalyvavo apie 200 protestuotojų. Pasaulinį judėjimą „Penktadieniai už ateitį“ įkvėpė paauglė iš Švedijos Greta Thunberg.

Žemės ūkio ministerija ragina gaminti ir vartoti daugiau ekologiškų bei kitų aukštos kokybės produktų. Vienas iš būdų – šviesti visuomenę, ypač mažuosius valgytojus, kurie ir pakviesti paragauti ekologiškų vaisių, daržovių, pieno produktų ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų rajonų.

Kai penktos kategorijos uraganas Dorianas sulygino su žeme nemažą kurortinių Bahamų salų dalį, amerikiečiai sukruto padėti rimtai nukentėjusiems kaimynams. Viena originalesnių idėjų atėjo iš muzikos festivalių verslo.

Orai. Justė Tamošaitienė.