Dešimt balų. Ar bus kam pakeisti į pensiją išeinančius inžinierius?

Dešimt balų

2019.09.26 16:30

Dešimt balų. Ar bus kam pakeisti į pensiją išeinančius inžinierius?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Jaunuolių, priimtų į inžineriją, skaičius per penkerius metus sumažėjo 2,5 karto. Jei 2015 m. rugsėjį mokytis inžinerijos į universitetų ir kolegijų pirmus kursus susirinko apie 6 tūkst. studentų, tai šiemet viso labo 2400 pirmakursių. Kai kuriuose universitetuose ir kolegijose dėl šios priežastys yra uždaromos nuo 30 iki net 90 proc. visų studijų programų.

Regioninėms inžinerinės krypties kolegijoms dėl sumažėjusio studentų skaičiaus iškilo rimta išlikimo grėsmė. Beje, kaip rodo oficialioji statistika, kasmet nuo 30 iki 50 proc. visų inžinerinių bei technologionių mokslų studijų krypčių studentų iškrenta.

Tiesa, Vyriausybė prieš keletą metų paskelbė inžinerinius ir technologinius mokslus prioritetine kryptimi bei padidino valstybės finansuojamų vietų šios krypties studentams; bet jaunuoliai šios žinios neišgirdo. Investicijų ekspertai atreipia dėmesį, jog nesant parengtų inžinierių nuo Lietuvos nusigręš potencialūs investuotojai.

LRT RADIJO laidoje „Dešimt balų“ diskutuoja Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas, Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas ir ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda.

Ved. Jonė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.