Ryto allegro. Tautos namai: idėja prieš 100 metų ir jos įgyvendinimas šiandien

Ryto allegro

2019.09.26 08:08

Ryto allegro. Tautos namai: idėja prieš 100 metų ir jos įgyvendinimas šiandien

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kaune ruošiamasi Kurčiųjų poezijos festivaliui. Pokalbis studijoje su Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos prezidentė Erika Jočyte (vertėja Andželika Teresė). Žvilgsnis į naują žurnalo „Nemunas“ numerį su vyr. redaktore Erika Drungyte ir kultūros naujienų šalies dienraščiuose apžvalga. Švedijos festivalyje „Avant“ – dėmesys Baltijos šalių eksperimentiniam kinui. Domisi Birutė Rutkauskaitė. Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Išrinkti Tautos namų – nacionalinės koncertų salės – architektūrinio konkurso nugalėtojai. Kaip jų projektą vertina architektūros ekspertai? Kokia buvo prieš 100 metų iškelta Tautos namų idėja ir kaip ją ketiname įgyvendinti? Kokia būsimosios koncertų salės funkcija ir reikšmė nacionaliniu bei tarptautiniu mastu? Diskusija su architektūros istorike Marija Drėmaitė, architektais Tomu Grunskiu ir Audriumi Ambrasu bei Lietuvos architektų sąjungos pirmininke Rūta Leitanaite. „Klasikos enciklopedija“ – apie oro kondencionierius. Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.