Žinios. „Bambaliams“ ir „jogurtukams“ – dar didesni pančiai: Seimas patvirtino naujus alkoholio ribojimus

Sulaukęs 86-erių mirė buvęs Prancūzijos prezidentas Jacquesas Chiracas. Šaliai jis vadovavo dvi kadencijas, iš viso – 12 metų. Per šį laikotarpį Prancūzija prisijungė prie euro zonos, o Europos Sąjunga išgyveno didžiausią istorinę plėtrą.

Prezidentas Gitanas Nausėda, sakydamas pirmąją kalbą Jungtinėse Tautose, pareiškė, kad Rusija, padrąsinta vangaus tarptautinio atsako, bando destabilizuoti kaimynines šalis, ir kad klysta Vakarų lyderiai, siūlantys ją įtraukti į naują geopolitinę erdvę nuo Atlanto iki Vladivostoko. Kaip iš Niujorko praneša LRT žurnalistas Vykintas Pugačiauskas, Lietuvos vadovas apkaltino Rusiją dėl kišimosi į mūsų šalies suverenitetą ir slapstant nuo teisingumo tuos, kurie Sausio 13-ąją įvykdė nusikaltimus žmoniškumui.

Valdantieji ruošia mokesčius ne tik bankams, bet ir prekybininkams. Lenkų rinkimų akcijos atstovams siūlant apmokestinti komercinių bankų aktyvus, premjeras Saulius Skvernelis „Žinių radijui“ sakė, kad tokį siūlymą Vyriausybė iš principo palaikytų, tačiau svarbu, koks būtų mokestis ir kokias realias pajamas būtų galima surinkti jau kitais metais. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis prakalbo, kad biudžetą papildytų ir prekybos centrų apmokestinimas, nes Lenkija ir kai kurios kitos valstybės turi tokius mokesčius. Jie esą socialiai teisingiausi. Premjeras sako – abu mokesčiai svarstytini.

Seimas patvirtino naujus alkoholio ribojimus. Nuo kitų metų lapkričio bus draudžiama stipresnį nei 6 laipsnių alkoholį pilstyti į didesnę nei 200 ml plastikinę tarą. Parduotuvių lentynose neliks ir stipresnio nei 22 laipsnių alkoholio mažuose plastikiniuose, atplėšiamuose indeliuose.

Socialiniai darbuotojai surengė akciją „Kiek galime gintis rankinėmis?“ Išdėlioję jas prie Vyriausybės, piketuotojai bandė parodyti, kad tai vienintelis jų ginklas prieš agresyvius klientus. Pasak socialinių darbuotojų, tai sunkus ir prastai apmokamas darbas – vidutinė alga siekia 650 eurų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teigia, kad atlyginimai nuosekliai keliami, o darbuotojų saugumu turi rūpintis tiesioginiai darbdaviai – savivaldybės.

Jungtinių Valstijų Kongreso nariai susipažino su žvalgybos pareigūno skundu prieš Donaldą Trumpą, kurį jis surašė po prezidento pokalbio su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu. Dokumentą, kuriame esančią informaciją kai kurie įstatymų leidėjai apibūdino kaip „trikdančią“, raginama paviešinti – tai gali būti padaryta jau šiandien.

Pranešama, kad Europos aeronautikos milžinė „Airbus“ patyrė seriją kibernetinių atakų prieš savo tiekėjus. Išpuolių tikslas buvo išgauti kompanijos techninių paslapčių. Įtariama, kad atakų kilmė susijusi su Kinija.

Į Tarptautinę kosminę stotį atvyko trys nauji komandos nariai. Tarp jų – astronautas Hazzaa Al Mansoori iš Jungtinių Arabų Emyratų. Jis tapo pirmuoju astronautu arabu Tarptautinėje kosminėje stotyje.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos vadovaujama ekspertų grupė pirmą kartą atliko Valstybės kontrolės išorės vertinimą. Nustatyta, kad audito institucijos Biudžeto politikos stebėsenos departamentui trūksta nepriklausomumo.

Šiauliuose jau 2 dienas keliasdešimt protestuotojų piketuoja dėl nerekonstruotoje pėsčiųjų bulvaro dalyje pradėtų pjauti liepų. Keli žmonės prisirišo prie medžių, taip laikinai sustabdydami kirtimus. Teritorija aptverta, viešąją tvarką nuo ankstyvo ryto iki vakaro palaiko gausios policijos pareigūnų pajėgos.

Šiauriniame Prancūzijos uostamiestyje Ruane esančioje chemikalų gamykloje kilo didelis gaisras. Apylinkių gyventojai buvo paryčiais pažadinti garsaus sprogimo, po kurio fabrikas užsiliepsnojo, o virš miesto pakibo tiršti dūmų kamuoliai. Gaisrą gesina daugiau nei pusantro šimto ugniagesių, o nelaimės priežastis – kol kas nežinoma.

Sportas.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau