Žinios. Socialinių darbuotojų protestas dėl mažų algų ir pavojingų darbo sąlygų

Socialiniai darbuotojai šiandien prie Vyriausybės rengia protestą, kuriuo nori atkreipti valdžios dėmesį į sudėtingas darbo sąlygas. Pasak Socialinių darbuotojų asociacijos, šis darbas ne tik menkai apmokamas, bet ir nesaugus, darbuotojų saugumas nereglamentuotas, nėra socialinių garantijų. Esą daug darbuotojų, kurie eina dirbti į socialinės rizikos šeimos aplinką, yra buvę užpulti ar persekiojami.

Vidaus reikalų ministerija pristatys, kaip kitą savaitę vyks valstybinio lygio pratybos. Planuojama, kad Vilniaus ir Švenčionių rajonuose bus mokomasi reaguoti į Baltarusijoje statomos atominės elektrinės avariją. Ministrė sako, kad daug dėmesio bus skiriama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemų veiklai. Per pratybas ketinama įtraukti ir vietos gyventojus: bus imituojami evakavimai, laikini perkėlimai, dezaktyvavimas.

Šiandien Maskvos apeliaciniame teisme turėtų būti padėtas taškas vienoje iš skandalingiausių susidorojimo su protestų Maskvoje dalyviais byloje. Pavelas Ustinovas – jaunas aktorius, net nedalyvavęs protestuose, buvo neteisingai apkaltintas ir nuteistas kalėti pusketvirtų metų. Rusijos visuomenei dėl to pasipiktinus, šiandien jis turėtų būti galutinai išteisintas.

Lietuvos pasieniečių sraigtasparnis išvyksta į operaciją prieš nelegalią migraciją Viduržemio jūros regione. Planuojama, kad sraigtasparnis bazavimosi vietą Graikijoje, Lesbo saloje, pasieks šeštadienį. Operacija truks iki lapkričio pabaigos. Ją organizuoja Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“. Lietuvos pasieniečiai daugiausia patruliuos ties Graikijos ir Turkijos siena, aiškinsis jos pažeidimo atvejus, nelegalių migrantų buvimo vietas ir kelius.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.