Žinios. Lietuvos pasieniečiai prisidės prie operacijos prieš nelegalią migraciją

Prezidentas Gitanas Nausėda, sakydamas pirmąją kalbą Jungtinėse Tautose, pareiškė, kad Rusija, padrąsinta vangaus tarptautinio atsako, bando destabilizuoti kaimynines šalis, ir kad klysta Vakarų lyderiai, siūlantys ją įtraukti į naują geopolitinę erdvę nuo Atlanto iki Vladivostoko.

Socialiniai darbuotojai šiandien prie Vyriausybės rengia protestą, kuriuo nori atkreipti valdžios dėmesį į sudėtingas darbo sąlygas. Pasak Socialinių darbuotojų asociacijos, šis darbas ne tik menkai apmokamas, bet ir nesaugus, darbuotojų saugumas nereglamentuotas, nėra socialinių garantijų. Esą daug darbuotojų, kurie eina dirbti į socialinės rizikos šeimos aplinką, yra buvę užpulti ar persekiojami.

Vidaus reikalų ministerija pristatys, kaip kitą savaitę vyks valstybinio lygio pratybos. Planuojama, kad Vilniaus ir Švenčionių rajonuose bus mokomasi reaguoti į Baltarusijoje statomos atominės elektrinės avariją. Ministrė sako, kad daug dėmesio bus skiriama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemų veiklai. Per pratybas ketinama įtraukti ir vietos gyventojus: bus imituojami evakavimai, laikini perkėlimai, dezaktyvavimas.

Lietuvos pasieniečių sraigtasparnis išvyksta į operaciją prieš nelegalią migraciją Viduržemio jūros regione. Planuojama, kad sraigtasparnis bazavimosi vietą Graikijoje, Lesbo saloje, pasieks šeštadienį. Operacija truks iki lapkričio pabaigos. Ją organizuoja Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“. Lietuvos pasieniečiai daugiausia patruliuos ties Graikijos ir Turkijos siena, aiškinsis jos pažeidimo atvejus, nelegalių migrantų buvimo vietas ir kelius.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.