„Laba diena, Lietuva“. Politinis kofeinas: šiąnakt Amerika miegoti nėjo – per visus naujienų kanalus dūdenta apie Trumpo apkaltą

Pradedamas tyrimas dėl apkaltos Donaldui Trumpui. Jungtinių Valstijų Atstovų rūmai pradeda tyrimą dėl apkaltos prezidentui Donaldui Trumpui. Reikšmingą procesą pirmininkė Nancy Pelosi inicijuoja po to, kai Amerikos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Donaldas Trumpas, spausdamas Ukrainą pradėti tyrimą dėl oponento rinkimuose – Joe Bideno, galėjo šaliai pagrasinti nutraukti karinę pagalbą. Apie pradedamą tyrimą dėl apkaltos Donaldui Trumpui pasakoja užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas ir Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas Marius Laurinavičius.

Ekonomikos augimas lėtės. Lietuvos bankas prognozuoja, kad kitąmet gerokai lėtės ūkio plėtra, algų augimas, augs kainos. Pasak Lietuvos banko Ekonomikos tarnybos direktoriaus Gedimino Šimkaus, bene daugiausia brangs paslaugos, o atokvėpio galima tikėtis tik tuo metu, kai jau pradės kilti darbo užmokestis. Tad gyventojai turėtų atsakingai prisiimti naujus finansinius įsipareigojimus ir taupyti.

Gyventojų vartojimo ypatumai. Remiantis „Eurostat“ duomenimis, paaiškėjo, jog lietuvių vartojimo išlaidos pasiekė 90 procentų Europos Sąjungos vidurkio, pralenkė Vidurio ir Rytų Europos šalis, ir net pasivijo ispanų vartojimo lygį. Kaip suprasti šį lietuvių tautos paradoksą, kuomet uždirbama mažiau, o išleidžiama – žymiai daugiau? Apie lietuvių vartojimo įpročius pasakoja „Swedbak“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Kauno miestas nusitaikė į Kauno rajoną. Kauno miestas svajoja prisijungti dalį Kauno rajono, tačiau šis laikinosios sostinės mero Visvaldo Matijošaičio noras sukėlė itin daug diskusijų ir net pasipiktinimų. Tam, kad Kauno rajonas būtų prijungtas prie Kauno miesto, reikalinga gyventojų apklausa. Kaip ši apklausa bus organizuojama ir kaip nusiteikę miesto gyventojai? Mintimis dalinasi Kauno rajono bendruomeninių organizacijų pirmininkė Eglė Juozapaitienė ir Kauno mero patarėjas Tomas Grigalevičius.

Plytų kolekcininkas. Statybos darbų mokytojas Jonas Pundzius kolekcionuoja plytas iš viso pasaulio. Pašnekovas teigia: „Kiekviena plyta pasakoja savo istoriją.“

Turgus kratosi centralizuotos apskaitos. Nuo kitų metų spalio Vyriausybė planuoja visose turgavietėse įvesti centralizuotą apskaitos sistemą. Asociacijos „Prekyvietės ir turgavietės“ vadovas Vytenis Butkevičius sako: „Į šiuos Vyriausybės planus sureagavome neigiamai ir jau imamės veiksmų.“

Rezervo kariai atnaujina įgūdžius. Šiais metais į pakartotinius mokymus yra planuojama pašaukti beveik 1.5 tūkst. tarnybą baigusių šauktinių. Norima, kad pastarieji atnaujintų sukauptas žinias ir įgūdžius.

Jungtinių Tautų forumas: antroji diena. Užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas, viešintis Niujorke, prognozuoja artimiausią Jungtinių Tautų forumo programą. Joje – kaltinamojo Donaldo Trumpo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio susitikimas. Paslapties rūkas dengia ir galimą D. Trumpo susitikimą su Irano prezidentu Hasanas Ruhani. Šiandieną kalbą sakyti turėtų ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Kaune nelieka istorinės technikos muziejaus. Laikinojoje sostinėje uždaromas penkerius metus veikęs istorinės technikos muziejus. Šio muziejaus steigėjai kaltina Kauno miestą, teigdami, jog muziejui nebuvo suteikta reikiama parama. Plačiau apie uždaromą muziejų – pastarojo įkūrėjas Ramūnas Kardelis.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Simona Vasiliauskaitė.