Lietuvos diena. Lietuvos bankas teigia, kad Lietuvos ekonomikos augimas kitais metais bus gerokai lėtesnis nei šiemet

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jam patinka Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) vadovo Donaldo Trumpo pasakymas, kad Lietuva priklauso ne globalistams, o patriotams. G. Nausėdos teigimu, tai reiškia tautinės tapatybės puoselėjimą ir nesikerta su daugiašališkumu. Kiek Lietuvoje patriotiškumo ir kaip jis siejamas su globalumu?

Lietuvos bankas prognozuoja, kad šalies ekonominis augimas kitais metais lėtės. Pasak ekonomistų, jis sumažės iki 2,5 proc., tačiau šiais metais ekonomika augs sparčiau nei prognozuota.

Vilniuje vyko akcija „Lygink rūbus, ne žmones“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į socialinę atskirtį darbo rinkoje patiriančias pežeidžiamas grupes.

JAV demokratai pradeda oficialų apkaltos tyrimą dėl Donaldo Trumpo, teigdami esą prezidentas sulaužė priesaiką siekdamas Ukrainos pagalbos, kad būtų pakenkta jo varžovui Joe Bidenui.

Seime darbo grupė, tobulinanti Nacionalinio transliuotojo įstatymą, bando suderinti du projektus – parengtą valdančiųjų „valstiečių“ ir LRT siūlomo projekto variantą. Seimo grupės vadovas teigia pritariantis tokiam valdymo modeliui, kur, anot jo, būtų didesnė sprendimų kontrolė, o LRT ir žiniasklaidos atstovai sako, kad Seimo pasiūlymai griauna visuomeninio transliuotojo nepriklausomumą ir politizuoja LRT valdymą.

Ved. Greta Klimkaitė.