„Labas rytas, Lietuva“ II d. Visi atsakymai apie skiepus – vienoje platformoje

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ II-osios dalies eteryje – rugsėjo 25-oji, kurios pradžioje kalbamės apie skiepus.

Dažnam mūsų kyla ne vienas klausimas, susijęs su skiepų tema – nežinome, kada skiepytis pakartotinai, galbūt kyla šalutinis poveikis ar tiesiog domina ši ligas nuvijanti priemonė. Nors visuomenė suklysta, ieškodama informacijos internete ir perskaito daug tiek nenaudingų, tiek melagingų žinių, geriausia priemone išsiaiškinti vis dar buvo gydytojo konsultacija. Nuo šiol visa tai BUS galima daryti saugiai ir interneto platybėse – sukurta nauja platforma, kurioje rasite visus rūpimus atsakymus. Apie idėjos reikalingumą pasakojo platformos įkūrėja ir autorė Giedrė Petkevičė, o mokslo pagrįstus atsakymus, kuriuos pateiks ir sukurtoje erdvėje, tapo bei žiniomis dalinosi VU vaikų ligų klinikos vedėjas, profesorius Vytautas Usonis.

Nepažintas Vilnius: Šį rytą kviečiame pasivaikščioti pėsčiųjų zona, kuri kadaise vadinta Didžiąja Šnipiškių gatve. Pėstiesiems skirta promenada prasideda nuo Žaliojo tilto ir Šventojo archangelo Rapolo bažnyčios prieigų. Seniau tai buvo Didžiosios Ukmergės gatvės pradžia, ja vyko intensyvus eismas. Iš pradžių kartu, o vėliau ir savarankiškai pasivaikščioti kviečia gidas Albertas Kazlauskas.

Baseinai šaltuoju metų sezono – būdas tiek sušilti, tiek aktyviai praleisti laiką. Tačiau dažnai nesusimąstome, kad juose tyko ir pavojų. Ir tai ne tik vandens bei nepamatuoto gylio grėsmė, bet ir virusai arba bakterijos, kurių kai kuriuose baseinuose galima sutikti apsčiai. Šeimos gydytoja Rūta Maciulevičienė sako: juk baseinas – vieta, kurioje tame pačiame vandenyje maudosi daug žmonių! Paprastai į tą patį vonios vandenį, kuriame kažkas jau maudėsi, mes nelipame! Tad pavojų ir grėsmių apstu. Kokių? Pokalbyje su Ugne Galadauskaite.

Pokalbis su Salvadoru Sobraliu: jau antrą kartą Lietuvoje viešintis portugalų muzikos kūrėjas ir atlikėjas Salvador Sobralis, sako, kad Lietuva jam labai svarbi ir reikšminga. Anot jo paties, suprantama, kad Portugalijoje jį žino ir klauso jo muzikos, tačiau čia, Rytų Europoje jį maloniai stebina toks susižavėjimas jo muzika: „Nesvarbu, kokia kalba – žmonės tiesiog jaučia muziką“ – sako Salvadoras.

Laidą užbaigia spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi ir konkursas su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ugnė Galadauskaitė.