Žinios. Vieniems – bankrotas, kitiems – aukso puodas: turizmo agentūrai „Thomas Cook“ pasišalinus iš rinkos – keliai konkurentams

Prezidentas Gitanas Nausėda šią naktį Lietuvos laiku sakydamas kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje sieks atkreipti dėmesį į agresyvius Rusijos veiksmus kaimynystėje. Tai bus pirmasis Nausėdos kreipimasis Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke, kur kasmet rugsėjį susirenka valstybių vadovai iš viso pasaulio. Diplomatų teigimu, Lietuvos prezidentas turėtų pabrėžti tarptautinės teisės svarbą ir atkreipti dėmesį į Maskvos agresiją Ukrainoje bei Gruzijoje.

Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmų pirmininkė, demokratė Nancy Pelosi paskelbė inicijuojanti oficialų tyrimą dėl prezidento apkaltos. Atstovų rūmų nariai aiškinsis, ar Donaldas Trumpas spaudė Kijevą domėtis oponento Joe Bideno sūnaus verslu Ukrainoje ir, kaip spaudimo įrankį naudojo šaliai skirtą piniginę pagalbą. Tyrimas dėl apkaltos – pirmasis nuo 1998-ųjų, kai kilo prezidento Billo Clintono romano su Monica Lewinsky skandalas. Pranešdama apie tyrimą Pelosi pabrėžė, kad joks prezidentas negali būti aukščiau įstatymo.

Vyriausybė ketina galutinai atsisakyti idėjos Lietuvoje įvesti balsavimą internetu per įvairius rinkimus. Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, plano atsisakoma pasaulyje augant kibernetinio saugumo grėsmėms. Šiandien per posėdį Vyriausybė rengiasi išbraukti iš savo priemonių plano ketinimus sukurti balsavimo internetu informacinę sistemą ir pakeisti rinkimų įstatymus, kad toks balsavimas būtų galimas. Pasak ministro, nerimą dėl balsavimo saugumo taip pat padidino Rusijos kišimasis į įvairių šalių rinkimus.

Turizmo milžino – kompanijos „Thomas Cookbankrotas pridarė nemažai problemų dešimtims tūkstančių, daugiausia britų, turistų, bet dar daugiau bėdų patirs turistinių šalių viešbučiai, daugybę metų bendradarbiavę su šia sena britų kompanija. Kita vertus „Thomas Cookbankrotas ir šimtai be rezervacijų likusių viešbučių atveria naujų galimybių konkurentams.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.