Žinios. Donaldui Trumpui gresia apkalta: Nancy Pelosi pabrėžia, kad joks prezidentas negali būti aukščiau įstatymo

Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmų pirmininkė, demokratė Nancy Pelosi paskelbė inicijuojanti oficialų tyrimą dėl prezidento apkaltos. Atstovų rūmų nariai aiškinsis, ar Donaldas Trumpas spaudė Kijevą domėtis oponento Joe Bideno sūnaus verslu Ukrainoje ir, kaip spaudimo įrankį naudojo šaliai skirtą piniginę pagalbą. Tyrimas dėl apkaltos – pirmasis nuo 1998-ųjų, kai kilo prezidento Billo Clintono romano su Monica Lewinsky skandalas. Pranešdama apie tyrimą Pelosi pabrėžė, kad joks prezidentas negali būti aukščiau įstatymo.

Prezidentas Gitanas Nausėda šią naktį Lietuvos laiku sakydamas kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje sieks atkreipti dėmesį į agresyvius Rusijos veiksmus kaimynystėje. Tai bus pirmasis Nausėdos kreipimasis Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke, kur kasmet rugsėjį susirenka valstybių vadovai iš viso pasaulio. Diplomatų teigimu, Lietuvos prezidentas turėtų pabrėžti tarptautinės teisės svarbą ir atkreipti dėmesį į Maskvos agresiją Ukrainoje bei Gruzijoje.

Kitą savaitę į Lietuvą pusmečiui atvyksta Junginių Valstijų rotacinės pajėgos. Pusė tūkstančio amerikiečių Lietuvoje ne tik treniruosis su mūsų kariais, bet bus ir kaip atgrasymo priemonė. Pirmą kartą nuo 2014-ųjų amerikiečiai atvyksta ne tik į tarptautines pratybas, bet ir ilgalaikiam dislokavimui. Lietuva siekia nuolatinio JAV karių buvimo ne tik mūsų šalyje, bet ir visame regione.

Vyriausybė ketina galutinai atsisakyti idėjos Lietuvoje įvesti balsavimą internetu per įvairius rinkimus. Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, plano atsisakoma pasaulyje augant kibernetinio saugumo grėsmėms. Šiandien per posėdį Vyriausybė rengiasi išbraukti iš savo priemonių plano ketinimus sukurti balsavimo internetu informacinę sistemą ir pakeisti rinkimų įstatymus, kad toks balsavimas būtų galimas. Pasak ministro, nerimą dėl balsavimo saugumo taip pat padidino Rusijos kišimasis į įvairių šalių rinkimus.

Po skandalingo Jungtinės Karalystės Aukščiausiojo Teismo sprendimo, pripažinusio neteisėtu premjero Boriso Johansono sprendimą išleisti jam nepritariantį parlamentą 5-ioms savaitėms atostogų, šiandien Bendruomenių ir Lordų rūmai atnaujins darbą. Kita vertus, vargu ar nepopuliarūs opoziciniai leiboristai ryšis versti Johansoną. Labiau tikėtina, kad jie pirma mėgins priversti jį atidėti „Brexitą“.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau