Žinios. Atvyksta JAV rotacinės pajėgos: 500 amerikiečių ne tik treniruosis su mūsų kariais, bet ir taps atgrasymo priemone

Prezidentas Gitanas Nausėda šią naktį Lietuvos laiku sakydamas kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje sieks atkreipti dėmesį į agresyvius Rusijos veiksmus kaimynystėje. Tai bus pirmasis Nausėdos kreipimasis Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke, kur kasmet rugsėjį susirenka valstybių vadovai iš viso pasaulio. Diplomatų teigimu, Lietuvos prezidentas turėtų pabrėžti tarptautinės teisės svarbą ir atkreipti dėmesį į Maskvos agresiją Ukrainoje bei Gruzijoje.

Kitą savaitę į Lietuvą pusmečiui atvyksta Junginių Valstijų rotacinės pajėgos. Pusė tūkstančio amerikiečių Lietuvoje ne tik treniruosis su mūsų kariais, bet bus ir kaip atgrasymo priemonė. Pirmą kartą nuo 2014-ųjų amerikiečiai atvyksta ne tik į tarptautines pratybas, bet ir ilgalaikiam dislokavimui. Lietuva siekia nuolatinio JAV karių buvimo ne tik mūsų šalyje, bet ir visame regione.

Niujorke dvišalio pokalbio šiandien susitiks Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrai. Linas Linkevičius ir Vladimiras Makejus dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos renginiuose. Prezidentas Gitanas Nausėda šį mėnesį yra sakęs, kad sieks pamažu atnaujinti dialogą su Baltarusija, nes Lietuvai svarbu, jog kaimyninė šalis išsaugotų savarankiškumą nuo Rusijos.

Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmų pirmininkė, demokratė Nancy Pelosi paskelbė inicijuojanti oficialų tyrimą dėl prezidento apkaltos. Atstovų rūmų nariai aiškinsis, ar Donaldas Trumpas spaudė Kijevą domėtis oponento Joe Bideno sūnaus verslu Ukrainoje ir, kaip spaudimo įrankį naudojo šaliai skirtą piniginę pagalbą. Tyrimas dėl apkaltos – pirmasis nuo 1998-ųjų, kai kilo prezidento Billo Clintono romano su Monica Lewinsky skandalas. Pranešdama apie tyrimą Pelosi pabrėžė, kad joks prezidentas negali būti aukščiau įstatymo.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.