Panorama. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijos atgarsiai: Donaldas Trumpas liepė įšaldyti pagalbą Ukrainai

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba uždraudė į rinką tiekti vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ranitidino hidrochlorido. Joje rasta priemaišų, kurios gali sukelti vėžį. Ranitidino hidrochloridas yra padidėjusią skandžio rūgšties gamybą mažinanti medžiaga, kurios yra nereceptiniuose trumpalaikius skrandžio sutrikimus gydančiuose vaistuose, pavyzdžiui, „Raniberl“, ir receptiniuose opų gydymui bei profilaktikai skirtuose medikamentuose.

Seime mokesčių reformos reforma. Po pateikimo parlamentarai pritarė didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, bet ne tiek, kiek žadėta, taip pat naujam pajamų mokesčio tarifui turtingiausiems. Kartu tam, kad vienas iš tėvų, auginančių keturis ir daugiau vaikų, būtų atleistas nuo pajamų mokesčio.

Donaldas Trumpas pareiškė, kad pasaulio ateitis priklauso ne globalistams, o patriotams, ir iš svarbiausios pasaulio tribūnos apkaltino žiniasklaidą bei akademikus, neva puolančius tradicijas, istoriją bei vertybes, taip pat imigracijos rėmėjus.

Tarp šešių dešimčių lyderių Niujorke, klimato susitikime, pristačiusių naujus planus kovoti su tarša, buvo ir prezidentas Gitanas Nausėda. Lietuva jau subūrė kelias šalis iniciatyvai šalto klimato zonoje iškastinį kurą keisti biokuru. Lietuvoje šildymo kainą tai sumažino iki 40-ies procentų, sakė šalies vadovas.

Sostinės Lukiškių aikštėje šiandien pastatytas skulptoriaus Andriaus Labašausko memorialo „Laisvės kalva“ fragmentas. Norima parodyti, kaip būsimoji skulptūra, skirta įamžinti laisvės kovotojams, įsilieja į erdvę. Ji vaizduoja simbolinę pasipriešinimo erdvę – mišką ir medžių kamienų elementus, ant kurių bus išlieti kovotojų slapyvardžiai.

Sukritikavęs sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą už pliką galvą, šiandien ją nusiskuto ir parlamentaras Kęstutis Masiulis. Anot jo, A. Verygos veiksmas yra ne solidarumas su onkologine liga susirgusiu Sauliumi Skverneliu, o šou, tačiau surengęs spaudos konferenciją ir pats pademonstravo sergąs – politiko teigimu, jam užtemo smegenys.

Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad premjero Boriso Johnsono sprendimas sustabdyti parlamento veiklą 5 savaitėms, taip arti „Brexito“ datos, buvo neteisėtas. Teismas pripažino, kad premjeras ir karalienė turi teisę spręsti, kada vyks ir kiek užtruks parlamento sustabdymas, tačiau tai esą negali pažeisti parlamento konstitucinių pareigų vykdyti savo funkcijas kriziniu momentu.

Niujorke globalios socialinės politikos lyderių forume dalyvaujanti kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pakviesta tapti iniciatyvos „Lygių teisių karta“ ambasadore. Pasak D. Grybauskaitės, lygybė jau įtvirtinta daugelio šalių teisės aktuose, bet ne realiame gyvenime.

Seimas grįžo prie Konstitucijos pataisos, kuri leistų per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui kandidatuoti į Seimą. Po pateikimo jai pritarė 93 Seimo nariai. Toliau pataisą svarstys atskiri Seimo komitetai ir Konstitucijos komisija, vėliau klausimas grįš į Seimo salę svarstymui.

Seimas apsisprendė: parlamentinį tyrimą dėl parlamentarės Irinos Rozovos ryšių su rusų diplomatais ir galimos grėsmės nacionaliniam saugumui atliks Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Jis taip pat aiškinsis, kokius sprendimus, susipažinęs su medžiaga dėl I. Rozovos, priėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti informaciją gavę Seimo nariai.

Ketvirtadienį prasideda mėnesį truksiantis tarptautinis Kauno kino festivalis, šįmet siekiantis supažindinti su menininkų kinu, kalbėti apie kiną ir architektūrą bei pristatyti Pietų Amerikos kūrėjų darbus.

Tuo tarpu kitą savaitę Vilniuje prasideda Lenkų kino festivalis. 19-us metus rengiamo festivalio programą organizatoriai apibūdina kaip lenkų kino grietinėlę Joje – pripažinimo sulaukę ir pasaulio kino festivaliuose įvertinti lenkų kūrėjų darbai.

Viename panevėžiečių kieme išaugo įspūdingo dydžio saulėgrąža. Nors moterys sėjo sėklas iš tos pačios pakuotės, tačiau iš jų išaugo tik viena rekordininkė - net 4 metrų ir 40 centimetrų dydžio. Kas yra keisčiausia – ji vis dar auga.

Ved. Eglė Bučelytė.