Žinios. Po kritikos Aurelijui Verygai – Kęstučio Masiulio prisipažinimas apie sveikatos problemas: man užtemo smegenys

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba uždraudė į rinką tiekti vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ranitidino hidrochlorido. Joje rasta priemaišų, kurios gali sukelti vėžį. Ranitidino hidrochloridas yra padidėjusią skandžio rūgšties gamybą mažinanti medžiaga, kurios yra nereceptiniuose trumpalaikius skrandžio sutrikimus gydančiuose vaistuose, pavyzdžiui, „Raniberl“, ir receptiniuose opų gydymui bei profilaktikai skirtuose medikamentuose.

Didžiosios politikos diena Niujorke. Šiuo metu vyksta kasmetė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesija, kur dalyvaus pusantro šimto šalių lyderių. Šiuo metu pradėjęs kalbėti Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas turėtų derinti dvi temas: Amerikos pranašumą ir būtinybę rasti sąjungininkų Irano krizei spręsti. Vakar Donaldas Trumpas pasirašė gynybos susitarimą su Lenkija dėl pajėgų perkėlimo iš kitų bazių Europoje. Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda pirmąją kalbą daugiašaliame forume sakys rytoj, bet, kaip iš Niujorko praneša Vykintas Pugačiauskas, vakar susitikime dėl klimato kaitos jau pristatė iniciatyvą plėtoti biomasės naudojimą pastatams šildyti.

„Panoramoje“, „Dienos temoje“ 21 val., pokalbis apie tai, ką Lietuva daro dėl klimato kaitos švelninimo.

Seimas grįžo prie Konstitucijos pataisos, kuri leistų per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui kandidatuoti į Seimą. Po pateikimo jai pritarė 93 Seimo nariai. Toliau pataisą svarstys atskiri Seimo komitetai ir Konstitucijos komisija, vėliau klausimas grįš į Seimo salę svarstymui.

Sostinės Lukiškių aikštėje šiandien pastatytas skulptoriaus Andriaus Labašausko memorialo „Laisvės kalva“ fragmentas. Norima parodyti, kaip būsimoji skulptūra, skirta įamžinti laisvės kovotojams, įsilieja į erdvę. Ji vaizduoja simbolinę pasipriešinimo erdvę – mišką ir medžių kamienų elementus, ant kurių bus išlieti kovotojų slapyvardžiai.

Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad premjero Boriso Johnsono sprendimas sustabdyti parlamento veiklą 5 savaitėms, taip arti „Brexito“ datos, buvo neteisėtas. Teismas pripažino, kad premjeras ir karalienė turi teisę spręsti, kada vyks ir kiek užtruks parlamento sustabdymas, tačiau tai esą negali pažeisti parlamento konstitucinių pareigų vykdyti savo funkcijas kriziniu momentu.

Sukritikavęs sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą už pliką galvą, šiandien ją nusiskuto ir parlamentaras Kęstutis Masiulis. Anot jo, A. Verygos veiksmas yra ne solidarumas su onkologine liga susirgusiu Sauliumi Skverneliu, o šou, tačiau surengęs spaudos konferenciją ir pats pademonstravo sergąs – politiko teigimu, jam užtemo smegenys.

Lietuva ruošiasi Baltarusijos atominės elektrinės paleidimui, kuris gali įvykti jau šį rudenį. Sveikatos apsaugos ministerija žada netrukus nupirkti jodo tablečių, vaistinininkai pastebi, kad jų vis dažniau teiraujasi ir pirkėjai. Spalio pradžioje įvairiose vietovėse bus surengtos ir branduolinės saugos pratybos.

Sportas. Krepšinio treneris Kazys Maksvytis sutiko tapti Lietuvos rinktinės treneriu. Tokio pasiūlymo jis sulaukė iš šių pareigų pasitraukus Dainiui Adomaičiui. Šiuo metu K. Maksvytis treniruoja Rusijos klubą Permės „Parmą“, tačiau ekipos vadovybė neprieštaravo, kad treneris vadovautų ir Lietuvos krepšinio rinktinei.

„La Scala“ operos teatre Milane paskelbti geriausi metų futbolininkai ir futbolininkės.

Daugumos sporto šakų pasaulio iš Europos čempionatai jau baigėsi, tačiau lengvaatlečiai kovą planetos pirmenybėse pradės tik penktadienį. Dėl karščio į neįprastą metų laiką nukeltame čempionate sportininkų lauks nemažai iššūkių, o Lietuvos rinktinės lūkesčius mažina lyderių traumos ir kitos negandos.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau