Žinios. Vilniaus moksleivių sveikatos centro baseine – ne sveikata, o apsinuodijimas chloru: ligoninėje gydomas vyras ir du vaikai

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba uždraudė į rinką tiekti vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ranitidino hidrochlorido. Joje rasta priemaišų, kurios gali sukelti vėžį. Ranitidino hidrochloridas yra padidėjusią skandžio rūgšties gamybą mažinanti medžiaga, kurios yra nereceptiniuose trumpalaikius skrandžio sutrikimus gydančiuose vaistuose, pavyzdžiui, „Raniberl“, ir receptiniuose opų gydymui bei profilaktikai skirtuose medikamentuose.

Vilniaus moksleivių sveikatos centro baseine chloru apsinuodijo du vaikai ir vyras. Jie gydomi ligoninėje. Įtariama, kad nelaimė įvyko dėl baseino įrangos gedimo – dėl to į vandenį pateko didelis chloro kiekis.

Seimas grįžo prie Konstitucijos pataisos, kuri leistų per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui kandidatuoti į Seimą. Po pateikimo jai pritarė 93 Seimo nariai. Toliau pataisą svarstys atskiri Seimo komitetai ir Konstitucijos komisija, vėliau klausimas grįš į Seimo salę svarstymui.

Seimas atleido Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką bei Apeliacinio teismo teisėją Valdimarą Bavėjaną dėl teisėjo vardo pažeminimo. Prieš balsavimą Seime parlamentaras Vytautas Bakas ragino kolegas pradėti korupcijos byloje įtariamų Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų teisėjų apkaltos procesą, o ne atleisti juos dėl vardo pažeminimo. Tuo metu konservatorius Jurgis Razma teigė, kad Seimo nariai balsuodami „už“ teisėjų atleidimą užtikrins, kad teismų sistemoje dirbtų tik puikią reputaciją turintys žmonės.

Sostinės Lukiškių aikštėje šiandien pastatytas skulptoriaus Andriaus Labašausko memorialo „Laisvės kalva“ fragmentas. Norima parodyti, kaip būsimoji skulptūra, skirta įamžinti laisvės kovotojams, įsilieja į erdvę. Ji vaizduoja simbolinę pasipriešinimo erdvę – mišką ir medžių kamienų elementus, ant kurių bus išlieti kovotojų slapyvardžiai.

Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad premjero Boriso Johnsono sprendimas sustabdyti parlamento veiklą 5 savaitėms, taip arti „Brexito“ datos, buvo neteisėtas. Teismas pripažino, kad premjeras ir karalienė turi teisę spręsti, kada vyks ir kiek užtruks parlamento sustabdymas, tačiau tai esą negali pažeisti parlamento konstitucinių pareigų vykdyti savo funkcijas kriziniu momentu.

Didžiosios politikos diena Niujorke. Šiandien prasideda kasmetė Jungtinių Tautų generalinės asamblėjos sesija, kur dalyvaus pusantro šimto valstybių ir vyriausybių vadovų. Jungtinių Valstijų prezidentas turėtų paskelbti, kad burs kolektyvines pastangas dorotis su įvairiomis krizėmis. Vakar Donaldas Trumpas pasirašė gynybos susitarimą su Lenkija dėl pajėgų perkėlimo iš kitų bazių Europoje. Lietuvos vadovas pirmąją kalbą daugiašaliame forume sakys rytoj, bet, kaip iš Niujorko praneša Vykintas Pugačiauskas, vakar susitikime dėl klimato kaitos Gitanas Nausėda pristatė iniciatyvą plėtoti biomasės naudojimą pastatams šildyti.

„Panoramoje“, „Dienos temoje“ 21 val., pokalbis apie tai, ką Lietuva daro dėl klimato kaitos švelninimo.

Po vienos seniausių pasaulio kelionių agentūrų – „Thomas Cook“ – bankroto, kai kuriuose pasaulio oro uostuose kilo sumaištis. Kaip sugrįš namo iš viso nežino apie 600 tūkst. agentūros klientų. Nusprendę grįžti namo savarankiškai skundžiasi, kad lėktuvų bilietai šiomis dienomis pabrango net penkis kartus.

Seimas apsisprendė: parlamentinį tyrimą dėl parlamentarės Irinos Rozovos ryšių su rusų diplomatais ir galimos grėsmės nacionaliniam saugumui atliks Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Jis taip pat aiškinsis, kokius sprendimus, susipažinęs su medžiaga dėl I. Rozovos, priėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti informaciją gavę Seimo nariai.

Sportas. Krepšinio treneris Kazys Maksvytis sutiko tapti Lietuvos rinktinės treneriu. Tokio pasiūlymo jis sulaukė iš šių pareigų pasitraukus Dainiui Adomaičiui. Šiuo metu K. Maksvytis treniruoja Rusijos klubą Permės „Parmą“, tačiau ekipos vadovybė neprieštaravo, kad treneris vadovautų ir Lietuvos krepšinio rinktinei.

„La Scala“ operos teatre Milane paskelbti geriausi metų futbolininkai ir futbolininkės.

Daugumos sporto šakų pasaulio iš Europos čempionatai jau baigėsi, tačiau lengvaatlečiai kovą planetos pirmenybėse pradės tik penktadienį. Dėl karščio į neįprastą metų laiką nukeltame čempionate sportininkų lauks nemažai iššūkių, o Lietuvos rinktinės lūkesčius mažina lyderių traumos ir kitos negandos.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau