Žinios. Inovaciniai atradimai medicinoje: gaminamas įspūdingas supermagnetas, galėsiantis sukurti net 10 kartų aiškesnius smegenų vaizdus

Didžiosios politikos diena Niujorke. Šiandien prasideda kasmetė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesija, kur dalyvaus pusantro šimto valstybių ir vyriausybių vadovų. Jungtinių Valstijų prezidentas turėtų paskelbti, kad burs kolektyvines pastangas dorotis su įvairiomis krizėmis. Vakar Donaldas Trumpas pasirašė gynybos susitarimą su Lenkija dėl pajėgų perkėlimo iš kitų bazių Europoje.

Seimas šiandien turėtų apsispręsti, ar pradėti parlamentinį tyrimą dėl Irinos Rozovos ryšių su rusų diplomatais. Parlamente šiuo klausimu liko paskutinis balsavimas. Seimui pritarus, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui būtų pavesta ištirti, ar Rozovos ryšiai kėlė grėsmę nacionaliniam saugumui, taip pat išsiaiškinti, kurie Seimo nariai gavo Valstybės saugumo departamento informaciją apie Rozovą, kokius sprendimus dėl to priėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bei kiti parlamentarai.

Seimui vėl teikiama Konstitucijos pataisa, kuri per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui leistų kandidatuoti į Seimą. Pataisa numato, kad per apkaltą nušalintas asmuo Seimo nariu galėtų būti renkamas ne anksčiau kaip po dešimties metų, tačiau negalėtų būti renkamas prezidentu, taip pat eiti jokių kitų Konstitucijoje nurodytų pareigų, kurioms duodama konstitucinė priesaika. Pataisą teikia 95 Seimo nariai, tarp jų – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ir valdančiųjų, ir opozicinių frakcijų vadovai.

Sostinės Lukiškių aikštėje šiandien bus pastatytas skulptoriaus Andriaus Labašausko memorialo „Laisvės kalva“ maketas. Norima parodyti, kaip būsimoji skulptūra, skirta įamžinti laisvės kovotojams, įsilieja į erdvę. Ji vaizduoja simbolinę pasipriešinimo erdvę – mišką ir medžių kamienų elementus, ant kurių bus išlieti kovotojų slapyvardžiai. Maketas stovės toje vietoje, kuri ir numatyta „Laisvės kalvai“, jį pratęs memorialo ribas žyminčios virvės, leisiančios vilniečiams įsivaizduoti jo dydį.

Branduolinio magnetinio rezonanso technologija laikoma viena tiksliausių ir saugiausių tyrinėjant žmogaus ligas, ypač – smegenų problemas. Bet šių sistemų veiksmingumas labai priklauso nuo to, kokio stiprumo magnetinį lauką gali sukurti toks skeneris. Prancūzijoje dabar gaminamas įspūdingo dydžio magnetinio rezonanso aparatas, galėsiantis sukurti net 10 kartų aiškesnius smegenų vaizdus.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.