Žinios. Dalia Grybauskaitė pakviesta tapti iniciatyvos „Lygių teisių karta“ ambasadore

Didžiosios politikos diena Niujorke. Šiandien prasideda kasmetė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesija, kur dalyvaus pusantro šimto valstybių ir vyriausybių vadovų. Jungtinių Valstijų prezidentas turėtų paskelbti, kad burs kolektyvines pastangas dorotis su įvairiomis krizėmis. Vakar Donaldas Trumpas pasirašė gynybos susitarimą su Lenkija dėl pajėgų perkėlimo iš kitų bazių Europoje.

Niujorke globalios socialinės politikos lyderių forume dalyvaujanti kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pakviesta tapti iniciatyvos „Lygių teisių karta“ ambasadore. Pasak Grybauskaitės, lygybė jau įtvirtinta daugelio šalių teisės aktuose, bet ne realiame gyvenime.

Seimas šiandien turėtų apsispręsti, ar pradėti parlamentinį tyrimą dėl Irinos Rozovos ryšių su rusų diplomatais. Parlamente šiuo klausimu liko paskutinis balsavimas. Seimuipritarus, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui būtų pavesta ištirti, ar Rozovos ryšiai kėlė grėsmę nacionaliniam saugumui, taip pat išsiaiškinti, kurie Seimo nariai gavo Valstybės saugumo departamento informaciją apie Rozovą, kokius sprendimus dėl to priėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bei kiti parlamentarai.

Sostinės Lukiškių aikštėje šiandien bus pastatytas skulptoriaus Andriaus Labašausko memorialo „Laisvės kalva“ maketas. Norima parodyti, kaip būsimoji skulptūra, skirta įamžinti laisvės kovotojams, įsilieja į erdvę. Ji vaizduoja simbolinę pasipriešinimo erdvę – mišką ir medžių kamienų elementus, ant kurių bus išlieti kovotojų slapyvardžiai. Maketas stovės toje vietoje, kuri ir numatyta „Laisvės kalvai“, jį pratęs memorialo ribas žyminčios virvės, leisiančios vilniečiams įsivaizduoti jo dydį.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.