„Labas rytas, Lietuva“ I d. Užbėkime ligai už akių: koks veiksmingiausias būdas apsisaugoti nuo gripo?

Rugsėjo 24-oji, antradienis, laidos vedėja Aistė Plaipaitė juokauja, kad liko lygiai 3 mėnesiai iki Kūčių ir didžiųjų metų švenčių. Tačiau švenčių dar reikės palaukti, kol kas sulaukėme tik pirmųjų šaltukų, o šiandien minėdami „Skyrybos ženklų dieną“ laidos „Labas rytas, Lietuva“ komanda paruošė:

Žinios su Aiste Plaipaite:

Didžiosios politikos diena Niujorke. Šiandien prasideda kasmetė Jungtinių Tautų generalinės asamblėjos sesija, kur dalyvaus pusantro šimto valstybių ir vyriausybių vadovų.

Niujorke globalios socialinės politikos lyderių forume dalyvaujanti kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pakviesta tapti iniciatyvos „Lygių teisių karta“ ambasadore.

Sostinės Lukiškių aikštėje šiandien bus pastatytas skulptoriaus Andriaus Labašausko memorialo „Laisvės kalva“ maketas.

Spaudos apžvalga: Gabrielė Kloniūnaitė pristato šios dienos dienraščiuose ir portalų puslapiuose skelptas aktualijas ir naujienas.

Dabar turėtų suklusti nepilnamečių tėvai ar globėjai – ar žinojote, kad fotografuodami savo atžalą, o vėliau nuotrauką skelbdami socialiniuose tinkluose, turite būti tikri, kad nuotraukoje užfiksuotas tik jūsų vaikas. Kitu atveju teks gauti visų kadre, kad ir netyčia pagautų vaikų tėvų sutikimus. Kada galima viešinti vaiko atvaizdą ir kuo rizikuoja suaugusieji viešindami kiekvieną jų žingsnį? Atsakymai reportaže.

Rubrika „Jaukūs namai“: rudens gėrybės – puošti namams. Ruduo, tikina floristai, itin turtingas spalvų. Žydi jurginai, geltonuoja ir rausvėja lapai, prinoksta vynuogės ir pomidorai – visu tuo floristai ragina puošti namus. Floristė Natalija Učvatova pristato keletą idėjų, kaip namus pasipuošti pačiam.

Gripo sezonas: pats metas pasikalbėti apie kasmetinę ligą, kuri paguldo į lovas šimtus žmonių. Studijų ULAC direktorius prof. Saulius Čaplinskas, kuris papasakos apie būdus, kaip geriausiai apsisaugoti nuo šios nemalonios ligos, ką galime daryti profilaktiškai, kad stiprintumėme imunitetą ir kitų naudingų patarimų.

Įdomybės: Londono centras – tylesnis nei įprastai. Paminėta „Diena be automobilio“. Britai sunerimę dėl užterštumo. Meras ragina daugiau vaikščioti.

Lietuvių mokslininkams – tarptautinis pripažinimas: 8 žmonių komanda netrukus užkariaus Silicio slėnį su inovacijomis medicinos srityje. Studijoje Arnas Karužas, vienas „Ligence“ įkūrėjų, kardiologijos gydytojas rezidentas ir Dovydas Matuliauskas, vienas „Ligence“ įkūrėjų, pristato savo naująjį išradimą, technikos atradimą, kuris, kaip tikimasi, padės daugybei žmonių.

Ryto klausimas: kokią profesiją norėjo pasirinkti aktorė Eglė Gabrėnaitė? Eglė Gabrėnaitė gimė 1950 m. rugsėjo 24 d. Maskvoje aktorių Genovaitės Tolkutės ir Antano Gabrėno šeimoje. Vaikystėje iš Maskvos traukiniu į Tytuvėnus ją parsivežė močiutė, ten prabėgo būsimos aktorės vaikystė, tačiau apie galimybę pasirinkti tėvų profesiją, Eglė ne kartą pasakojo, negalvojusi. Svajojo tapti teatro kritike, tačiau neįstojo. Po vaidybos mokslų teatro scenoje ir kine aktorė sukūrė daugiau nei pusę šimto vaidmenų, pelnė „Nacionalinę kultūros ir meno premiją“. LRT televizijos laidai „Gimę tą pačią dieną“ Eglė Gabrėnaitė yra sakiusi: „Turbūt niekada taip blogai nevaidinau, kaip po to, kai gavau apdovanojimą. Dabar galiu drąsiai sakyti – būkite maksimalistai ir norėkite tik daug, o ne mažai.“.

Dar viena spaudos apžvalga: LRT.lt puslapyje žurnalistas Gytis Pankūnas kelią klausimą apie žaliųjų poziciją: „Karbauskio LVŽS – savo nuomonę apie šeimą turintys žalieji ar industrinio žemės ūkio oligarchai?“.

Ved. Ugnė Siparė.