Žinios. Seimui vėl teikiama Konstitucijos pataisa: Rolandas Paksas prašo leisti kandidatuoti į Seimą

Didžiosios politikos diena Niujorke. Šiandien prasideda kasmetė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesija, kur dalyvaus pusantro šimto valstybių ir vyriausybių vadovų. Jungtinių Valstijų prezidentas turėtų paskelbti, kad burs kolektyvines pastangas dorotis su įvairiomis krizėmis. Vakar Donaldas Trumpas pasirašė gynybos susitarimą su Lenkija dėl pajėgų perkėlimo iš kitų bazių Europoje.

Seimui vėl teikiama Konstitucijos pataisa, kuri per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui leistų kandidatuoti į Seimą. Pataisa numato, kad per apkaltą nušalintas asmuo Seimo nariu galėtų būti renkamas ne anksčiau kaip po dešimties metų, tačiau negalėtų būti renkamas prezidentu, taip pat eiti jokių kitų Konstitucijoje nurodytų pareigų, kurioms duodama konstitucinė priesaika. Pataisą teikia 95 Seimo nariai, tarp jų – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ir valdančiųjų, ir opozicinių frakcijų vadovai.

Šiandien Jungtinės Karalystės aukščiausiasis teismas turėtų paskelbti sprendimą, ar teisėtai konservatorių premjeras Borisas Johansonas nutraukė bendruomenių rūmų sesijos darbą ir taip suspendavo parlamentą net 5 savaitėms. Opozicijos parlamentarai tvirtina, kad Johansonas tai padarė tik tam, kad praradęs daugumos palaikymą nutildytų parlamentą artėjant spalio 31-ąją planuojamam „Brexitui“.

Geriausiu planetos futbolininku šeštą kartą tapo argentinietis Lionel Messi. Tai paskelbta pirmadienio vakarą Milane, operos teatre „La Scala“, vykusioje FIFA apdovanojimų ceremonijoje. „Barselonos“ klubo puolėjas rinkimuose aplenkė portugalą Cristiano Ronaldo ir olandą Virgil van Dijk. Geriausia futbolininke išrinkta pasaulio čempionė amerikietė Megan Rapinoe. Geriausius futbolininkus rinko nacionalinių komandų treneriai ir kapitonai, žurnalistai ir aistruoliai.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau