Žinios. Didžiosios politikos diena Niujorke: prasideda kasmetė Jungtinių Tautų generalinės asamblėjos sesija

Didžiosios politikos diena Niujorke. Šiandien prasideda kasmetė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesija, kur dalyvaus pusantro šimto valstybių ir vyriausybių vadovų. Jungtinių Valstijų prezidentas turėtų paskelbti, kad burs kolektyvines pastangas dorotis su įvairiomis krizėmis. Vakar Donaldas Trumpas pasirašė gynybos susitarimą su Lenkija dėl pajėgų perkėlimo iš kitų bazių Europoje.

Seimas šiandien turėtų apsispręsti, ar pradėti parlamentinį tyrimą dėl Irinos Rozovos ryšių su rusų diplomatais. Parlamente šiuo klausimu liko paskutinis balsavimas. Seimui pritarus, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui būtų pavesta ištirti, ar Rozovos ryšiai kėlė grėsmę nacionaliniam saugumui, taip pat išsiaiškinti, kurie Seimo nariai gavo Valstybės saugumo departamento informaciją apie Rozovą, kokius sprendimus dėl to priėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bei kiti parlamentarai.

Sostinės Lukiškių aikštėje šiandien bus pastatytas skulptoriaus Andriaus Labašausko memorialo „Laisvės kalva“ maketas. Norima parodyti, kaip būsimoji skulptūra, skirta įamžinti laisvės kovotojams, įsilieja į erdvę. Ji vaizduoja simbolinę pasipriešinimo erdvę – mišką ir medžių kamienų elementus, ant kurių bus išlieti kovotojų slapyvardžiai. Maketas stovės toje vietoje, kuri ir numatyta „Laisvės kalvai“, jį pratęs memorialo ribas žyminčios virvės, leisiančios vilniečiams įsivaizduoti jo dydį.

Besiruošdama parlamento rinkimams Lenkijos vyriausybė pažadėjo išmokų ir smulkiesiems šalies verslininkams. Opoziciniai liberalai piktinasi, kad Jarosław Kaczyński valdžia tokiomis biudžetui brangiomis programomis paprasčiausiai perka rinkėjų balsus.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.