Panorama. Protestuos socialiniai darbuotojai: mūsų kasdienybėje – keiksmai, grasinimai ir mėtomi kirviai

fonas
RSS
2019.09.23 21:18

Panorama. Protestuos socialiniai darbuotojai: mūsų kasdienybėje – keiksmai, grasinimai ir mėtomi kirviai

Minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena vėl paskatino kalbas apie istorinę atmintį. Premjeras Saulius Skvernelis kalbėjo apie moralinę Lietuvos skolą Holokausto aukoms, o Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas prisiminė prieš savaitę iš žemių supiltą svastiką prie žydų namų.

Daugiau

Genocido minėjimas surengtas ir prie buvusių Sporto rūmų. Šioje teritorijoje prieš kelis amžius veikė Vilniaus senosios žydų kapinės. Susirinkusieji, tarp kurių ir keletas iš užsienio atvykusių rabinų, malda pagerbė čia palaidotus asmenis, reiškė susirūpinimą, kad žydams svarbioje teritorijoje sparčiai statomi nauji pastatai.

Tris laisvas Seimo narių vietas užims dvi Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos atstovės: Paulė Kuzmickienė ir Rasa Petrauskienė, bei socialdemokratas Liudas Jonaitis. Į Seimą nepateko Rūta Janutienė, Kristupas Krivickas ir Gintautas Paluckas.

Vakar vakarą ukmergiškis Regimantas Baravykas įsitikino, kaip pagal naują tvarką dirba greitoji pagalba. Kol iš Vilniaus atvyko taip vadinama klasterinė brigada, praėjo kone pusvalandis. Naujoji sistema, pagal kurią iš didmiesčių komandos skuba perimti pacientų, rajonuose veikia dar tik porą savaičių, tačiau jau sulaukė kritikos.

Virš aštuonių Vilniaus sankryžų pakibo didžiulės reklamos, kviečiančios švęsti komunistinės Kinijos susikūrimo septyniasdešimtąjį jubiliejų. Vilniaus miesto savivaldybė teisinasi, jog tai – nesusipratimas. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pareiškė: Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo minėjimo Vilniuje nebus.

Tikrą atostogų košmarą tenka išgyventi šimtams tūkstančių turistų po to, kai britų kelionių agentūra „Thomas Cook“ paskelbė bankrotą. Daugiau nei pusė milijono bendrovės klientų įstrigę įvairiuose pasaulio šalyse. Ekspertai sako – nuo 1841 metų veikianti bendrovė „Thomas Cook“ nebuvo pasirengusi XXI-ajam amžiui.

Prieš rytoj prasidedančią Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos sesiją Niujorke, daugiau nei pusšimčio valstybių lyderiai susirinko aptarti, kaip stabdyti taršą, kai žmonija išmeta į atmosferą milžinišką kiekį šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Diskusijoje trumpai turėtų pasisakyti ir Lietuvos prezidentas.

Socialiniai darbuotojai ruošiasi protestui prie Vyriausybės. Pastarųjų kasdienybė kupina keiksmų, grasinimų ir į juos mėtomų daiktų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija žadėjo maždaug prieš pusmetį parengti aprašą dėl darbuotojų saugumo, bet to dar nepadarė.

Kurčiųjų organizacijos pastebi, kad Lietuvoje trūksta gestų kalbos vertėjų, pedagogų, valstybinėse įstaigose dirbančių asmenų, mokančių gestų kalbą, bei kurtiesiems prieinamos informacijos.

Los Andžele išdalyti „Emmy“ apdovanojimai. Lietuvoje filmuotas miniserialas „Černobylis“ pripažintas geriausiu savo kategorijoje. Ant scenos taip pat lipo geriausiu miniserialo scenaristu pripažintas „Černobylio“ scenarijaus autorius Craigas Mazinas ir geriausiu miniserialo režisieriumi tapęs „Černobylio“ režisierius Johanas Renckas.

Rytoj prasideda 16-asis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“. Festivalio programoje – 19 užsienio ir Lietuvos teatro spektaklių, Baltijos dramos forumas ir „Sirenų“ klubas.

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“, atidaryta Raimondo Gailiūno kūrybos paroda. Menininkas sako, kad paveikslai gimsta, kai ieško atsakymų į klausimus - ar tai būtų medžioklės trofėjų kolekcionavimas, ar kaimyno elgesys.

logo

Kiti laidos įrašai

fonas
36:57
Eglė Daugėlaitė
37:00

Panorama

688
Prieš 7 val.
Eglė Daugėlaitė
36:22
Eglė Daugėlaitė
36:20

Panorama

1234
Prieš 1 d.
fonas
38:12
fonas
38:04

Panorama

758
Prieš 2 d.
LRT darbuotojai
20:48

Panorama

949
Prieš 3 d.
Kiti laidos įrašai