Žinios. Minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, nerimsta kalbos apie istorinę atmintį

Minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena vėl paskatino kalbas apie istorinę atmintį. Premjeras Saulius Skvernelis kalbėjo apie moralinę Lietuvos skolą Holokausto aukoms, o Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas sako, kad prieš savaitę iš žemių supilta svastika prie žydų namų nukreipta ne tik prieš žydus, bet ir prieš visus žmones.

Tris laisvas Seimo narių vietas užims dvi Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos atstovės: Paulė Kuzmickienė ir Rasa Petrauskienė, bei socialdemokratas Liudas Jonaitis. Į Seimą nepateko Rūta Janutienė, Kristupas Krivickas ir Gintautas Paluckas.

Vakar vakarą ukmergiškis Regimantas Baravykas įsitikino, kaip pagal naują tvarką dirba greitoji pagalba. Paaiškėjo, kad sunegalavusią ukmergiškio žmoną reikia vežti į Vilnių. Iš sostinės išskubėjusios vadinamosios klasterinės brigados laukti kelyje Ukmergė-Vilnius teko kone pusvalandį. Naujoji sistema, pagal kurią iš didmiesčių komandos skuba perimti pacientų, rajonuose veikia dar tik porą savaičių, tačiau jau sulaukė kritikos.

Praėjusią savaitę į Kauno klinikas atvežti sužaloti kūdikiai čia gydomi iki šiol. Ikiteisminį tyrimą pradėję Šiaulių prokurorai įtarimų kol kas niekam nepareiškė, tuo metu Kauno prokuratūra dėl sunkaus dviejų mėnesių kūdikio sveikatos sutrikdymo įtarimus pareiškė jo mamos sugyventiniui. Dviejų mėnesių mažylio būklė buvo itin sunki, buvo sutrikęs jo kvėpavimas ir sąmonė, o atlikus tyrimus paaiškėjo, kad į smegenis išsiliejo kraujas.

Tikrą atostogų košmarą tenka išgyventi šimtams tūkstančių turistų po to, kai britų kelionių agentūra „Thomas Cook“ paskelbė bankrotą. Daugiau nei pusė milijono bendrovės klientų įstrigę įvairiuose pasaulio šalyse. Ekspertai sako – nuo 1841 metų veikianti bendrovė „Thomas Cook“ nebuvo pasirengusi XXI-ajam amžiui.

Prieš rytoj prasidedančią Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos sesiją Niujorke, daugiau nei pusšimčio valstybių lyderiai susirinko aptarti, kaip stabdyti taršą, kai žmonija išmeta į atmosferą milžinišką kiekį šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Diskusijoje trumpai turėtų pasisakyti ir Lietuvos prezidentas, jo pasisakymas numatomas prieš vidurnaktį Lietuvos laiku.

Los Andžele išdalyti „Emmy“ apdovanojimai. Lietuvoje filmuotas miniserialas „Černobylis“ pripažintas geriausiu savo kategorijoje. Ant scenos taip pat lipo geriausiu miniserialo scenaristu pripažintas „Černobylio“ scenarijaus autorius Craigas Mazinas ir geriausiu miniserialo režisieriumi tapęs „Černobylio“ režisierius Johanas Renckas.

Panevėžys nuo rytdienos pradeda šildymo sezoną. Kaip praneša Panevėžio savivaldybė, už šildymo sezono pradžią pasisakė apie 80 proc. miesto švietimo įstaigų, o daugiabučių namų gyventojai šildymo sezoną pradės savo nuožiūra. Vilniuje daugiabučiuose šildymas dar nebus įjungtas, bet gydymo ir švietimo įstaigos informuotos, kad savo nuožiūra jau gali pradėti sezoną.

Sportas. Orai.