„Laba diena, Lietuva“. Praūžusių rinkimų atgarsiai: Palucko laimėtas sidabras ir Janutienės rašoma knyga

Rinkimų į Seimą rezultatai – signalas politikams. Vakar paaiškėjo trys nauji Seimo nariai, kuriuos trijose vienmandatėse apygardose išrinko rinkėjai. Naujieji parlamentarai pakeis į Europos Parlamentą išvykusius politikus. Žirmūnų apygardoje rinkimus laimėjo konservatorė Paulė Kuzmickienė, Gargžduose – konservatorė Rasa Petrauskienė, o Žiemgalos rinkimų apygardoje – socialdemokratas Liudas Jonaitis. Apie praūžusius rinkimus ir jų rezultatus – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų docentas dr. Liutauras Gudžinskas.

Paneriuose – „Atminimo kelias“. Minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, popiet nuo Panerių geležinkelio stoties link Panerių memorialo vyko jau tradicija tapęs gyvųjų maršas „Atminties keliu“. Prie memorialo taip pat surengta aukų atminimo ceremonija. Tiesiogiai iš Panerių – reporteris Edvardas Špokas.

„Thomas Cook“ griūtis. Tikrą atostogų košmarą tenka išgyventi šimtams tūkstančių turistų po to, kai britų kelionių agentūra „Thomas Cook“ paskelbė bankrotą. Bendrovė paskelbė, kad vien šiandien ir rytoj grįžimo skrydžiams yra užsiregistravę daugiau nei 20 tūkst. žmonių, tačiau nėra jokių garantijų, kad jie galės grįžti. Apie tikrą atostogų pragarą – aviacijos ekspertas Simonas Bartkus.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Dohoje. Studijoje viešintis sporto žurnalistas Marius Andrijauskas praneša, jog šį penktadienį Dohoje bus paskelbtas Pasaulio lengvosios atletikos čempionato startas. M. Andrijauskas primena, jog šįmet čempionate dalyvaus disko metikas Andrius Gudžius, lengvaatletė Airinė Palšytė, ieties metikai Liveta Jasiūnaitė ir Edmuntas Matusevičius, trišuolininkė Diana Zagainova.

Kassavaitinis politologo Lino Kojalos komentaras. Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala atskleis, kodėl Jungtinių Amerikos Valstijų žiniasklaidos pirmuosiuose puslapiuose – Ukraina, taip pat pateiks prognozes artėjantiems Jungtinių Tautų susitikimams ir pasidalins įžvalgomis apie visame pasaulyje dėl klimato kaitos vykusius protestus.

Lietuvos vertybės – Lietuvai nepasiekiamos. Šį savaitgalį pasklido žinia, jog poeto, literatūros kritiko Bernardo Brazdžionio archyvas yra parduodamas internetiniame aukcione, pardavėjas – lietuviškai nekalbantis amerikietis, už parduodamą archyvą prašantis 2,5 mln. dolerių. Apie šią situaciją kalbamasi su Lietuvos Dailės muziejaus direktoriumi, buvusiu kultūros ministru Arūnu Gelūnu.

Kaip pasiklysta pašto siunta? Apie tai, ką daryti pasiklydus siuntai, pasakoja Lietuvos pašto Klientų aptarnavimo departamento vadovė Jurgita Kuznecovienė.

Įspūdingas „Thomas Cook“ skrydis ir krytis. Bankrutavus vienai didžiausių aviacijos įmonių „Thomas Cook“, įdomu iš arčiau pažvelgti į šios įmonės įkūrėją. Kas jis ir kokiais būdais 1845-aisiai įkūrė minėtąją oro linijų bendrovę? Pasakoja užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Šalnos grasina sodams ir daržams. Kol sinoptikai prognozuoja šalnas artimiausiomis naktimis, sodininkai ir daržininkai skuba apsaugoti savo derlių. Apie šiųmetes šalnas ir pavojų sodams bei daržams – Šiaulių botanikos sodo direktorius Martynas Kazlauskas.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Audra Avižiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau