„Labas rytas, Lietuva“ II d. „Emmy“ ceremonijoje – Lietuvos vardas: ne tik skriejo padėkos, bet ir buvo dedikuotas apdovanojimas

II-oji „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda pokalbiu su prodiusere Lineta Mišeikyte apie prestižinius „Emmy“ kino apdovanojimus ir juose šiais metais sužibėjusį Lietuvos vardą. Net keturis kartus ceremonijoje paminėta Lietuva ir serialo „Černobylis“ kūrybinė komanda susilaukė didelio susidomėjimo ir yra įvertinti kino akademijos žmonių. Apie apdovanojimus ir nuopelnus lietuvių kino kūrėjams pokalbis su Lineta.

Įdomybės iš pasaulio: Maskva nušvito įvairiomis spalvomis. Mieste vyksta šviesų festivalis. Tai kasmetinis renginys suburiantis daugybę miesto gyventojų ir svečių, o jame dalyvauja šviesų menininkai iš viso pasaulio.

Laidos „Euromaxx“ reportažas: kolegos paruošė siužetą apie menininką, kuris fotografavo Eifelio bokštą iš skirtingų butų, per kurių langus matosi šis Paryžiaus simbolis.

Kelionės: kviečiame keliauti į Australiją ir Naująją Zelandiją, kartu su žmonėmis, kurie užvakar grįžo būtent iš šių vietų. Studijoje Vaida Jonušytė, Literatūros ir meno archyvo projektų koordinatorė ir doc. dr. Juozapas Blažiūnas, Literatūros ir meno archyvo direktorius. Pašnekovai pasakoja, kad tai jau ketvirtoji ekspedicija, kai yra lankomos pasaulio lietuvių bendruomenės ir ieškomos įdomios istorijos bei lietuviškų papročių ištakos.

Muzikinė premjera: svečiuose muzikantai Julius Vaicenavičius ir Matas Macevičius. Šiandien jie pristato dainą apie... Popiežių! 2018 metų rugsėjo 22-23 dienomis, popiežius Pranciškus pirmą kartą lankėsi Lietuvoje. Daina gimė išlydint popiežių Vilniaus oro uoste. Viskas įvyko labai spontaniškai, norėjosi džiugiai ir smagiai atsisveikinti. Pasiklausykite naujo kūrinio!

Spaudos apžvalga: kultūros naujienas ir kitas šio ryto aktualijas pristato Gabrielė Kloniūnaitė.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau