Žinios. Tarp „Emmy“ laureatų – ne tik „Sostų karai“, bet ir „Černobylis“: apdovanojimuose skambėjo Lietuvos vardas

Šiandien minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943-ųjų rugsėjo 23 d. buvo likviduotas Vilniaus getas, kuriame buvo uždaryta apie 40 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis nužudyta Paneriuose. Lietuvoje buvo įsteigti ir Kauno bei Šiaulių getai. Juos panaikinus, dalis žydų buvo pervežti į koncentracijos stovyklas. Per 3 m. trukusią nacistinę okupaciją Lietuvoje sunaikinta 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. šalyje gyvenusių žydų. Pagerbiant Holokausto aukas, šiandien visoje Lietuvoje rengiami minėjimai, įvairiose vietose bus skaitomi Holokausto aukų vardai, Vilniuje rengiamas „Atminties kelias“ ir „Gyvųjų maršas“ iš Rūdininkų aikštės į Panerių memorialą. Šiuo keliu į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Tokių vietų Lietuvoje yra daugiau nei 200.

Po antrojo rinkimų turo vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos apygardose išrinkti Seimo nariai. Žirmūnų apygardoje laimėjo konservatorė Paulė Kuzmickienė – ji įveikė socialdemokratų partijos lyderį Gintautą Palucką. Gargždų vienmandatėje konservatorė Rasa Petrauskienė nugalėjo Centro partijos kandidatą Kristupą Krivicką. Joniškį, Pakruojį ir dalį Šiaulių rajono apimančioje Žiemgalos rinkimų apygardoje parlamentaru išrinktas socialdemokratas Liudas Jonaitis – jis laimėjo prieš „valstiečių“ ir Centro partijos kandidatę Rūtą Janutienę.

Prieš prasidedant Jungtinių Tautų Generalinei Asamblėjai, pasaulio lyderiai Niujorke susitiks aptarti, kaip stabdyti klimato kaitą. Viršūnių susitikime dalyvaus ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Renginio išvakarėse paskelbtoje Pasaulio meteorologų organizacijos ataskaitoje mokslininkai įspėja, kad valstybės daro per mažai, o klimato kaitos sparta – rekordinė.

„Sostų karai“ pelnė „Emmy“ apdovanojimą kaip geriausias draminis televizijos serialas. HBO serialas šiemet buvo rodomas aštuntąjį ir paskutinį sezoną. Geriausiu draminiu serialu „Emmy“ apdovanojimuose jis pripažintas jau ketvirtą kartą. Geriausiu miniserialu išrinktas Lietuvoje filmuotas „Černobylis“.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau