„Labas rytas, Lietuva“ I d. „Instagram“ verslas: kiek patiktukų reikia surinkti, kad galėtum uždirbti?

Rugsėjo 23-ioji, pirmadienis. Šiandien prasideda džiaugsmingo darbo savaitė ir „Labas rytas, Lietuva“ komanda jums paruošė:

Žinios su Ignu Andriuškevičiumi: Po antrojo rinkimų turo vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos apygardose išrinkti Seimo nariai.

Šiandien minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943-ųjų rugsėjo 23 d. buvo likviduotas Vilniaus getas, kuriame buvo uždaryta apie 40 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis nužudyta Paneriuose.

Nuo kitų metų liepos siūloma Lietuvoje uždrausti naudoti prieštaringai vertinamą herbicidą – glifosatą. Tokios augalų apsaugos įstatymo pataisos įregistruotos Seime.

Ryto mankšta: studijoje vieši trenerė Gerda Danylaitė, kuri su visa komanda pristato mankštą, skirtą tiems, kurie daug sėdi prie kompiuterio arba dirba sėdimą darbą. Sėdint labai spaudžiami stuburo diskeliai ir todėl gali skaudėti galvą, taip pat dubuo tampa labai pasyvus. Tad Gerda pristato mankštą, kuri sušildys sąnarius ir išjudins sustingusius kūnus.

Laidos „Euromaxx“ reportažas: kolegos paruošė siužetą apie menininką, kuris fotografavo Eifelio bokštą iš skirtingų butų, per kurių langus matosi šis Paryžiaus simbolis.

Teisės skiltis: mokesčiai už dovanas. Ar dažnai gaunate prabangių ir vertingų dovanų? Ką galima dovanoti, o ko ne? Kas gali dovanoti, o kas ne? Advokatas Karolis Rugys atsakys į visus klausimus ir patars, kaip reikia teisingai atlikti savo pareigas.

Kita tema – apie pinigus. „Ryto piniginės“ rubrikoje žurnalisto Mindaugo Aušros tyrimas apie „instagramerių“ gyvenimą ir tai, kokią įtaką jis daro žmonėms. Kodėl „Instagram“ vis dažniau renkasi atsisakyti patiktukų ir kaip influenceriai mums daro įtakas sužinosite pokalbyje su Mindaugu.

Ryto klausimas apie Bruce'ą Springsteeną: Bruce'as Frederickas Josephas Springsteenas, gimęs 1949 m. rugsėjo 23d. ir dar vadinamas „The Boss“, yra Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) dainininkas ir dainų kūrėjas, kuris įrašinėja ir koncertuoja su „E Street Band“. Bruce'as žinomas dėl savo poetiškų dainų žodžių bei patriotiškų sentimentų savo gimtajam Naujajam Džersiui. Sėkmingiausių jo albumų „Born in the U.S.A.“ ir „Born to Run“ kopijų JAV buvo parduota daugiau nei 65 mln., o visame pasaulyje – 120 mln. Bruce yra laimėjęs 20 „Grammy“ apdovanojimų, 2 „Auksinius gaublius“ bei „Oskarą“. 2004 m. žurnalas „Rolling Stone“ įvertino jį kaip 23-ią geriausią visų laikų muzikantą „100 Greatest Artists of All Time“ tope.

Įdomybės iš pasaulio: Vokietijoje, Halės mieste, atsirado daugiau spalvų. Neišvaizdūs blokiniai daugiabučiai pasipuošė milžiniškais piešiniais ant sienų. Pilkos sienos priminė komunistinį laikotarpį, o naujais piešiniais bandoma atsikratyti šio prisiminimo.

Spaudos apžvalga: Gabrielė Kloniūnaitė pristato naujausias šios dienos aktualijas spaudoje.

I-osios dalies pabaiga. Ved. Ugnė Siparė.