Žinios. Pasaulio lyderiai aptars, kaip stabdyti klimato kaitą: susitikime dalyvaus ir Gitanas Nausėda

Po antrojo rinkimų turo vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos apygardose išrinkti Seimo nariai. Žirmūnų apygardoje laimėjo konservatorė Paulė Kuzmickienė – ji įveikė socialdemokratų partijos lyderį Gintautą Palucką. Gargždų vienmandatėje konservatorė Rasa Petrauskienė nugalėjo Centro partijos kandidatą Kristupą Krivicką. Joniškį, Pakruojį ir dalį Šiaulių rajono apimančioje Žiemgalos rinkimų apygardoje parlamentaru išrinktas socialdemokratas Liudas Jonaitis – jis laimėjo prieš „valstiečių“ ir Centro partijos kandidatę Rūtą Janutienę.

Šiandien minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943-ųjų rugsėjo 23 d. buvo likviduotas Vilniaus getas, kuriame buvo uždaryta apie 40 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis nužudyta Paneriuose. Lietuvoje buvo įsteigti ir Kauno bei Šiaulių getai. Juos panaikinus, dalis žydų buvo pervežti į koncentracijos stovyklas. Per 3 m. trukusią nacistinę okupaciją Lietuvoje sunaikinta 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. šalyje gyvenusių žydų. Pagerbiant Holokausto aukas, šiandien visoje Lietuvoje rengiami minėjimai, įvairiose vietose bus skaitomi Holokausto aukų vardai, Vilniuje rengiamas „Atminties kelias“ ir „Gyvųjų maršas“ iš Rūdininkų aikštės į Panerių memorialą. Šiuo keliu į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Tokių vietų Lietuvoje yra daugiau nei 200.

Prieš prasidedant Jungtinių Tautų Generalinei Asamblėjai, pasaulio lyderiai Niujorke susitiks aptarti, kaip stabdyti klimato kaitą. Viršūnių susitikime dalyvaus ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Renginio išvakarėse paskelbtoje Pasaulio meteorologų organizacijos ataskaitoje mokslininkai įspėja, kad valstybės daro per mažai, o klimato kaitos sparta – rekordinė.

Jungtinės Karalystės aukščiausiasis teismas šią savaitę turėtų nuspręsti, ar šalies premjero Boriso Johnsono sprendimas stabdyti parlamento darbą buvo neteisėtas.

Orai.

Sportas. LKL čempionato starte Šiaulių „Šiauliai“ 61:94 pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“.

„F-1“ Singapūro Grand Prix lenktynes laimėjo Sebastianas Vettelis.

Įsibėgėjo pasaulio regbio čempionatas.

Vokietijos ir Italijos futbolo čempionatai.

Naomi Osaka laimėjo Moterų teniso asociacijos turnyrą Osakoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau