Žinios. Antrasis turas vienmandatėse apygardose: pralaimėjimą patyrė ir Gintautas Paluckas, ir Rūta Janutienė

Po antrojo rinkimų turo vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos apygardose išrinkti Seimo nariai. Žirmūnų apygardoje laimėjo konservatorė Paulė Kuzmickienė – ji įveikė socialdemokratų partijos lyderį Gintautą Palucką. Gargždų vienmandatėje konservatorė Rasa Petrauskienė nugalėjo Centro partijos kandidatą Kristupą Krivicką. Joniškį, Pakruojį ir dalį Šiaulių rajono apimančioje Žiemgalos rinkimų apygardoje parlamentaru išrinktas socialdemokratas Liudas Jonaitis – jis laimėjo prieš „valstiečių“ ir Centro partijos kandidatę Rūtą Janutienę.

Šiandien minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943-ųjų rugsėjo 23 d. buvo likviduotas Vilniaus getas, kuriame buvo uždaryta apie 40 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis nužudyta Paneriuose. Lietuvoje buvo įsteigti ir Kauno bei Šiaulių getai. Juos panaikinus, dalis žydų buvo pervežti į koncentracijos stovyklas. Per 3 m. trukusią nacistinę okupaciją Lietuvoje sunaikinta 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. šalyje gyvenusių žydų. Pagerbiant Holokausto aukas, šiandien visoje Lietuvoje rengiami minėjimai, įvairiose vietose bus skaitomi Holokausto aukų vardai, Vilniuje rengiamas „Atminties kelias“ ir „Gyvųjų maršas“ iš Rūdininkų aikštės į Panerių memorialą. Šiuo keliu į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Tokių vietų Lietuvoje yra daugiau nei 200.

Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis Teismas šią savaitę turėtų nuspręsti, ar šalies premjero Boriso Johnsono sprendimas stabdyti parlamento darbą buvo neteisėtas.

Per konsultacijas su prezidentu, Izraelio arabų partijų Jungtinis sąrašas išreiškė paramą buvusio šalies kariuomenės vado Bennio Gantzo kandidatūrai į premjerus. Toks atvejis, kai arabų partijų dauguma remia Izraelio politiką šalyje – pirmasis per 3 dešimtmečius. Arabų partijos pabrėžia, kad parama B. Gantzui yra bandymas iš valdžios išstumti premjerą Benjaminą Netanyahu, kurį kritikai kaltina prieš arabus kurstant neapykantą.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau