Žinios. Šiauliai miesto gimtadienį, rudens lygiadienį ir Baltų vienybės dieną paminėjo baltiškomis apeigomis

Vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos apygardų rinkėjai antrajame ture renka Seimo narius į tris laisvas vietas parlamente. Bet kol kas žmonės nėra labai aktyvūs – 15 val. duomenimis balsavo per 14 procentų turinčiųjų tokią teisę – iš jų apie 5 proc. savo balsą atidavė iš anksto.

Daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje įstatymai numato galimybę kaupti pensiją profesiniuose pensijų fonduose. Tačiau realiai tokių taip ir neatsirado, nes profsąjungos ir darbdaviai neranda sutarimo, kaip profesiniai pensijų fondai turėtų veikti ir kas turėtų juos valdyti. Valdžios teigimu, profesinių pensijų fondų nėra, nes profsąjungos turi per mažai narių. Profsąjungos pasigenda didesnio valdžios ryžto.

Irano prezidentas Hasanas Ruhani pabrėžė, kad jėgos iš užsienio kelia pavojų Persijos įlankos ir viso regiono saugumui. Tokį įspėjimą Ruhani paskelbė per kasmet šalyje rengiamą paradą, skirtą Irano ir Irako karui paminėti. Įtampa Vidurio Rytuose dar labiau išaugo po praėjusios savaitės išpuolių prieš Saudo Arabijos naftos objektus.

Vienas demokratų kandidatas į Jungtinių Valstijų prezidentus Joe Bidenas Donaldą Trumpą kaltina piktnaudžiavus galia, kai Amerikos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie galimus Trumpo bandymus spausti Kijevą, kad Ukrainos prokurorai pradėtų tyrimus prieš Bideną. Trumpo komanda ne kartą pabrėžė, kad buvęs viceprezidentas galėjo pasinaudoti savo įtaką, dengdamas sūnų nuo įtarimų korupcija.

Šiauliai miesto gimtadienį, rudens lygiadienį ir Baltų vienybės dieną paminėjo baltiškomis apeigomis ir pirmą kartą surengtu įspūdingu ugnies reginiu. Talkšos ežero pakrantėje išdegtos ir atidengtos dvi savaites Lietuvos ir Latvijos menininkų kurtos šamotinės ugnies skulptūros.

Orai. Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau