Žinios. Paryžiuje į gatves vėl išėjo „geltonųjų liemenių“ protestuotojai: palaikyti tvarkos į gatves pasiųsti 7 000 policininkų

Naująja Liberalų sąjūdžio pirmininke išrinkta partijos frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Antrajame rinkimų ture ji aplenkė posto siekusią Trakų rajono merę Editą Rudelienę. Kaune vykstančiame suvažiavime beveik dvejus metus partijai vadovavęs Eugenijus Gentvilas sakė, kad vienas svarbiausių naujosios lyderės darbų – atkurti pasitikėjimą partija, kuri teisiama dėl galimos politinės korupcijos.

Šiemetis grūdų derlius kiek didesnis ir geresnės kokybės, nei pernykštis, bet žemdirbiams už jį mokama maždaug ketvirtadaliu mažiau nei pernai. Atpigus grūdams, grūdų augintojai ir perdirbėjai abejoja, kad nors kiek mažės miltų, duonos ir pašarų kainos.

Jungtinės Valstijos siunčia kariuomenės pastiprinimą į Persijos įlankos regioną po praėjusį savaitgalį įvykdytų išpuolių prieš Saudo Arabijos naftos pramonės įmones.

Vašingtone įsibėgėjus naujam politiniam skandalui dėl prezidento pokalbio telefonu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, kurį Donaldas Trumpas neva spaudė tęsti Hunter Biden bylos tyrimą. Hunter Biden yra tikriausiai pagrindinio Trumpo varžovo per kitąmet vyksiančius prezidento rinkimus Joe Biden sūnus, prieš penkerius metus tapęs Ukrainos dujų įmonės „Burisma“, valdybos nariu buvo įtartas dėl lėšų grobstymo, bet Ukrainos prokuratūra nerado jo nusikalstamos veikos įrodymų.

Paryžiuje į gatves vėl išėjo „geltonųjų liemenių“ judėjimo protestuotojai, o policija turėjo panaudoti ašarines dujas, kad nuramintų labiausiai siautusius. Apie 100 žmonių sulaikyta. Akcijų dalyviai vengia vilkėti ryškiai geltonas liemenes, kad policija jų nesulaikytų. Kaip pranešama, demonstracijoje dalyvavo keli šimtai žmonių, o palaikyti tvarkos į sostinės gatves buvo pasiųsta 7 000 policininkų.

Kultūros naujienos: 2019-uosius paskelbus Žemaitijos metais, susidomėjimas šiuo etniniu regionu smarkiai išaugo. Žemaičiai sako gavę išskirtinę progą pristatyti savo istoriją, kalbą ir papročius. Per šiuos metus regione atsirado naujų atminimo ženklų, keli miesteliai pasipuošė žemaitiškais vietovardžiais, žemaičių gretas papildė nemenkas būrys naujokų, kuriems išduoti žemaitiški pasai.

Valstybinis Šiaulių dramos teatras sezoną pradeda režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus spektakliu pagal William Shakespeare pjesę „Vasarvidžio nakties sapnas“. Nors nuo pjesės siužetinės linijos nenutolstama, režisierius drąsiai interpretuoja meilės bei santykių tema.

Ispanija paminėjo įspūdingą datą – praėjo 500 metų nuo garsiosios Ferdinando Magelano kelionės aplink pasaulį pradžios. 1519-ųjų rugsėjo 20 d. – lygiai tokiu laivu pavadintu „Viktorija“ Magelanas ir jo bendražygiai išplaukė ieškoti Azijos turtų, tikėdamiesi rasti vandens kelią per Pietų Ameriką.

Miunchene prasidėjo tradicinė rudens šventė „Oktoberfest“. Šioje, didžiausioje pasaulyje laikomoje liaudies šventėje, turėtų apsilankyti apie šešis milijonus žmonių. Ji prasidėjo tradicine apeiga – išmuštas pirmos alaus statinės kamštis, ir tai drauge atliko Miuncheno meras ir Bavarijos žemės premjeras. Šventė „Oktoberfest“ Miunchene truks iki spalio 6 dienos.

Orai. Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau