Žinios. Sekmadienį į gatves išriedės pirmieji elektra varomi autobusai

Policija aiškinasi aplinkybes, kai vakar vakare į Kauno klinikas dėl kraujavimo į smegenis atvežtas dviejų mėnesių kūdikis. Pasak policijos, berniuko būklė sunki, jam nustatytas sukrėsto kūdikio sindromas, kuris neturi išorinių sumušimo požymių, bet turi skaudžias pasekmes: kas penktas vaikas neišgyvena.

Visuomenės pasitikėjimas Prezidento institucija – rekordinis. Naujienų agentūros ELTA užsakymu „Baltijos tyrimų“ vasaros pabaigoje atliktos apklausos duomenimis, Gitano Nausėdos vadovaujama Prezidentūra pagal visuomenės pasitikėjimo kriterijų lenkia buvusias Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės administracijas. Šiuo metu Prezidento institucija yra antroje vietoje, ja pasitiki 79 procentai apklaustųjų. Labiausiai žmonės pasitikti Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba – 89 procentai respondentų.

Nuo kitų metų maksimalus mėnesinis komisinis mokestis už pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą didėja dviem centais ir bus 1,52 eur. Tai nustatė Lietuvos bankas. Socialinę paramą gaunantiems asmenims galios perpus mažesnė kaina. Pasak Lietuvos banko, augant pajamoms, didėja ir gyventojų išlaidos, todėl kyla ir paslaugų įkainiai.

Įkvėpti švedų klimato aktyvistės šešiolikmetės Gretos Thunberg, vaikai visame pasaulyje šiandien rengia pasaulinį streiką dėl klimato. Į miestų gatves išėję moksleiviai reikalauja imtis veiksmų siekiant stabdyti pasaulinį atšilimą ir gresiančią aplinkosaugos katastrofą.
Prie protesto jungiasi ir Lietuvos jaunimas, siekiantis atkreipti Vyriausybės ir verslo dėmesį į klimato kaitos problemas. Jau vidurdienį įvairiuose miestuose moksleiviai ir pedagogai surengė akcijas, o vakare tikimasi dar daugiau protestuotojų didžiųjų miestų aikštėse.

Įsikišus prokurorams, Rusijoje į laisvę bus paleistas aktorius Pavelas Ustinovas. Jis suimtas per opozicijos protestą rugpjūčio pradžioje, apkaltintas sužeidęs policijos pareigūną ir nuteistas trejiems su puse metų kalėjimo. Jo rėmėjai sako, kad Ustinovas nekaltas.

Jungtinių Valstijų Kongreso nariams neleista susipažinti su amerikiečių žvalgybos pareigūno skundu dėl prezidento Donaldo Trumpo, esą išsakyto pasiūlymo neįvardytam užsienio lyderiui. Atstovų Rūmų žvalgybos komiteto pirmininkas sako, kad toks sprendimas kelia grėsmę visai pranešėjų sistemai.

Vilniuje nuo sekmadienio į gatves išriedės pirmieji penki elektra varomi turkų gamybos autobusai. Nedideli 23 vietų autobusai kursuos 89 numerio maršrutu. Skaičiuojama, kad viena įkrova jie galės važiuoti pusdienį. Autobusai yra žemagrindžiai, įrengtos šildymo, vėdinimo sistemos, belaidis internetas. Sostinės savivaldybei šie autobusai kainavo pusantro milijono eurų.

Dėl gaisro Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui priklausančiame pastate popietę buvo evakuoti darbuotojai, pareigūnai bei areštinėje buvę suimtieji. Ugniagesiams gelbėtojams gaisrą pavyko greitai lokalizuoti. Paaiškėjo, kad komisariato rūsyje užsidegė dujų balionas, darbininkams atliekant suvirinimo darbus. Žmonės nenukentėjo.

Minint rašytojo, visuomenės veikėjo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto 150-ąsias gimimo metines, Kaune, prie Vytauto Didžiojo bažnyčios, atidengta skulptoriaus Gedimino Piekuro sukurta bronzinė kompozicija. Ji kurta pagal išlikusią nuotrauką, kurioje Vaižgantas ant suoliuko sėdi su augintiniu – šuniu Kauku.

Sportas. Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.