Žinios. Į Kauno klinikas dėl kraujavimo į smegenis atvežtas dviejų mėnesių kūdikis: kas penktas vaikas neišgyvena patyręs tokį sukrėtimą

Policija aiškinasi aplinkybes, kai vakar vakare į Kauno klinikas dėl kraujavimo į smegenis atvežtas dviejų mėnesių kūdikis. Pasak policijos, berniuko būklė sunki, jam nustatytas sukrėsto kūdikio sindromas, kuris neturi išorinių sumušimo požymių, bet turi skaudžias pasekmes: kas penktas vaikas neišgyvena.

Visuomenės pasitikėjimas Prezidento institucija – rekordinis. Naujienų agentūros ELTA užsakymu „Baltijos tyrimų“ vasaros pabaigoje atliktos apklausos duomenimis, Gitano Nausėdos vadovaujama Prezidentūra pagal visuomenės pasitikėjimo kriterijų lenkia buvusias Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės administracijas. Šiuo metu Prezidento institucija yra antroje vietoje, ja pasitiki 79 procentai apklaustųjų. Labiausiai žmonės pasitikti Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba – 89 procentai respondentų.

Nuo kitų metų maksimalus mėnesinis komisinis mokestis už pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą didėja dviem centais ir bus 1,52 eur. Tai nustatė Lietuvos bankas. Socialinę paramą gaunantiems asmenims galios perpus mažesnė kaina. Pasak Lietuvos banko, augant pajamoms, didėja ir gyventojų išlaidos, todėl kyla ir paslaugų įkainiai.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba teigia ir be Seimo kontrolieriaus įstaigos žinanti, kad dėl užsieniečių gyvenimo sąlygų registracijos centre Pabradėje yra problemų ir vertina gautas rekomendacijas. Kontrolieriai vakar paskelbė, kad Lietuvoje nėra užtikrinamos nelegaliai į šalį patekusių žmonių teisės.

Įkvėpti švedų klimato aktyvistės šešiolikmetės Gretos Thunberg, vaikai visame pasaulyje šiandien rengia pasaulinį streiką dėl klimato. Į miestų gatves išėję moksleiviai reikalauja imtis veiksmų siekiant stabdyti pasaulinį atšilimą ir gresiančią aplinkosaugos katastrofą.
Prie protesto jungiasi ir Lietuvos jaunimas, siekiantis atkreipti Vyriausybės ir verslo dėmesį į klimato kaitos problemas. Jau vidurdienį įvairiuose miestuose moksleiviai ir pedagogai surengė akcijas, o vakare tikimasi dar daugiau protestuotojų didžiųjų miestų aikštėse.

Jungtinių Valstijų Kongreso nariams neleista susipažinti su amerikiečių žvalgybos pareigūno skundu dėl prezidento Donaldo Trumpo, esą išsakyto pasiūlymo neįvardytam užsienio lyderiui. Atstovų Rūmų žvalgybos komiteto pirmininkas sako, kad toks sprendimas kelia grėsmę visai pranešėjų sistemai.

Įsibėgėjus rudeniui, „Maisto bankas“ pildosi sezoninėmis daržovėmis, kurios nebūtinai keliauja tiesiai skurstantiesiems. Maisto bankas jau kurį laiką gamina įvairias uogienes ar troškinius iš tokio maisto, kuris nebeatrodo gražiai, bet vis dar yra maistingas. Įvairių obuolių, moliūgų ar cukinijų bagažinėse atgabena iš sodų grįžtantys žmonės.

Nuo šiandien Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti naujausias režisieriaus Igno Jonyno filmas „Nematoma“. Tai antras režisieriaus ilgametražis filmas, sukurtas praėjus penkeriems metams nuo pirmojo „Lošėjas“. Šiandien Ispanijoje prasideda ir San Sebastijano kino festivalis, kur „Nematoma“ dalyvaus konkursinėje programoje.

Sportas. Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau