„Labas rytas, Lietuva“ II d. Akcija „River Cleanup“: Lietuva pirmauja miestų užterštumu Europoje, bet mes galime tai pakeisti

II-oji rugsėjo 20-osios „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda pokalbiu apie organizuojamą akcija „Rivers Cleanup“. Studijoje organizatorės Justina Anglickytė, Žaliosios politikos instituto projektų koordinatorė ir Ieva Budraitė, Žaliosios politikos instituto direktorė. Kodėl būtina kreipti dėmesį į vis labiau užterštas miesto erdves ir kodėl svarbu atsigręžti į mūsų upes?

Žmogui praradus sąmonę – kiekviena sekundė svarbi, o tinkamai suteikta pagalba, kol atvyks medikai gali lemti, ar asmuo išgyvens. Neretai pagalbos suteikimą sustabdo baimė pakenkti ar galvojimas, kad, pavyzdžiui, defibriliatoriaus panaudojimas prilygsta raketų mokslui. Taip tikrai nėra – sako gyvybes išgelbėję šio reportažo herojai Marius ir Mantas, o medikai primena, kad nieko nedarymas kenkia gerokai labiau.

Trečiasis „Comic Con Baltics“. Renginiui augant – vis daugiau aktorių ir kūrėjų nesibodi atvykti į Lietuvą ir sudalyvauti šiame įvykyje. Šiandien „Labas rytas, Lietuva“ studijoje vieši Landon Meier-Hyperflesh, 3D kaukių kūrėjas ir renginio organizatoriai Tomas Vievesis bei Šarūnas Tamulis. Pašnekovai sako, kad pirmais metais, kai viskas tik įgavo pagreitį – daugelis net nežinojo, kokio tai pobūdžio renginys, tačiau dabar – tai tapo kone laukiamiausiu metų įvykių. Tai Pop kultūros renginys, kuriame pristatomi naujausi filmai, video žaidimai, Cosplay kostiumai ir daug daug kitos popkultūros.

Kino naujienos: prasidėjo 16-asis „Vilniaus dokumentinių filmų festivalis“. Šiemet jo tema – „Peržengti slenksčiai“, 6 pagrindinės programos, o specialiųjų programų filmai vienaip ar kitaip kalba apie įveiktus gyvenimo slenksčius, todėl festivalis sako: „Bijai vilko – eik“. Specialūs festivalio seansai skirti Jurgio Mačiūno ir „Fluxus“ istorijai, Jonui Mekui, Hercui Frankui. Taip pat festivalyje – specialioji programa, skirta „Baltijos keliui“. Į festivalį grįžta ir konkursinė programa, šiemet joje varžysis dvi kino mokyklos – Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Čekijos Famu, bus rodomi studentų filmai. Festivalio filmus žiūrėkite Vilniuje „Skalvijoje“, Kaune „Romuvoje“ ir Klaipėdoje „Kultūros fabrike“.

Spaudos apžvalga. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.