„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Gyvybės gelbėjimas: ar defibriliatorius – raketų mokslas?

Saulius Prūsaitis – „Namo reiks pareit“.

Spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu.

Defibriliatorius: gelbėkime gyvybes. Žmogui, praradusiam sąmonę, kiekviena minutė svarbi, o tinkamai suteikiama pagalba iki atvykstant medikams gali lemti, ar asmuo išgyvens. Neretai pagalbos suteikimą sustabdo baimė pakenkti, ar galvojimas, kad, pavyzdžiui, defibriliatoriaus naudojimas prilygsta raketų mokslui. Tačiau gaivinimo instruktorė Aida Mankutė nuramina, jog pagalbos žmogui suteikimas naudojant defibriliatorių nėra sunkus – svarbiausia žinoti gaivinimo veiksmų seką.

Kino naujienos. Prasidėjo 16-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis. Šįmet festivalio šūkis – „Bijai vilko, eik!“ Specialūs festivalio seansai skirti Jurgio Mačiūno ir Fluxus istorijai, Jonui Mekui, Hercui Frankui. Kino mylėtojus nudžiugins nauja Igno Jonyno juosta „Nematoma“, kosmines erdves tyrinėjantis James Gray filmas „Ad Astra“ bei veiksmo trileris „Rembo. Paskutinis kraujas“.

Mongolijos ralis. Senu „Žiguliu“ leistis į Mongolijos ralį – tokią svajonę Emilis Prascienius brandino 7 metus. Pašnekovas įsitikinęs: „Žigulys“ yra pati geriausia mašina, pamirškite tas savo „Toyotas“.“

Pink – „Walk me home“.

Vėžio prevencija ir moderniausias gydymas. Sužinojus apie vėžio diagnozę, žmogui reikia ne tik priimti šį ligos faktą, bet ir susigyventi su gydymu chemoterapija. Kokia yra vėžio prevencija ir naujausi gydymo būdai? Apie tai pasakoja Nacionalinio vėžio instituto prevencinių programų koordinatorė dr. Daiva Gudavičienė ir Nacionalinio vėžio instituto Chemoterapijos skyriaus vedėja dr. Birutė Brasiūnienė.

Sophia Loren gimtadienis. Sophia Loren laikoma viena geriausių Auksinio Holivudo laikų aktore, karjerą pradėjusi 1949-aisiais kaip grožio konkurso dalyvė. Vėliau ji pasirašė 5 metų sutartį su kino kompanija „Paramount Pictures“, kurios filmai ją išgarsino visame pasaulyje.

Duncan Laurence – „Arcade“.

Spaudos ir naujienų portalų apžvalga su Pauliumi Šironu ir Jovita Vitkauske.

Ved. J. Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.