Žinios. Lietuvoje – 26 kartą vykstančios Europos paveldo dienos: duris atvers visuomenei neprieinami kultūros objektai

Energetikos reguliavimo taryba konstatavo, kad bendrovė „ESO“ teikė klaidingą informaciją apie elektros tiekimo nutrūkimus, dalį jų be pagrindo priskyrė nenugalimoms jėgoms ir nepagrįstai uždirbo viršpelnį. Kokio dydžio ši suma, neskelbiama. Anot tarybos, ji bus grąžinta vartotojams.

Meninė-socialinė akcija „Angelų judėjimai“ vakar Vilniuje pradėjo Europos paveldo dienų renginius. Jau 26 kartą Lietuvoje vykstančios Europos paveldo dienos šį savaitgalį atveria duris į visuomenei neprieinamą nekilnojamą kultūros paveldą. Iki sekmadienio visoje Lietuvoje vyks daugiau kaip 300 nemokamų renginių įvairaus amžiaus lankytojams.

Įpusėjus rudeniui, „Maisto bankas“ pildosi sezoninėmis daržovėmis, kurios nebūtinai keliauja tiesiai skurstantiesiems. Maisto bankas jau kurį laiką gamina įvairias uogienes ar troškinius iš tokio maisto, kuris nebeatrodo gražiai, bet vis dar yra maistingas. Įvairių obuolių, moliūgų ar cukinijų pilnas bagažines atgabena iš sodų grįžtantys žmonės.

Didžiausias ir turtingiausias pietų Vokietijos miestas baigė ruoštis kasmetei alaus mugei – oktoberfestui. Nors alus ir vėl šiek tiek brango, mugės organizatoriai tikina, kad bus ne tik smagu, bet ir saugu.

Orai. Sportas.