Žinios. Šiandien Gitanas Nausėda Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanos Antrojo pasaulinio karo žydų gelbėtojus

Bus apdovanoti 38 žmonės

Artėjant Lietuvos žydų genocido dienai, prezidentas Gitanas Nausėda šiandien Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanos žmones, kurie, rizikuodami savo ir artimųjų gyvybėmis Antrojo pasaulinio karo metais, gelbėjo žydus nuo mirtino pavojaus. Apdovanojimais bus pagerbti 38 žmonės, dauguma jų – jau mirę, todėl apdovanojimus atsiims artimieji.

Premjeras pakvietė Seime atstovaujamų politinių partijų lyderius kartu parengti susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos ir kvietė partijas iki šiandien nurodyti, kurie partijų atstovai deleguojami kurti dokumentą. Pasak Vyriausybės, toks susitarimas užtikrintų, kad švietimo politika nebūtų keičiama po kiekvienų rinkimų. Susitarimo tekstą kurti taip pat pakviesta ir Prezidentūra.

Šiandien rinkimuose į tris laisvas Seimo nario vietas prasideda balsavimas namuose. Iki rytojaus vakaro Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardų rinkėjai namuose gali balsuoti, jei negali atvykti į rinkimų apygardą dėl senyvo amžiaus, neįgalumo ar nedarbingumo.

Šiandien visame pasaulyje planuojamos moksleivių akcijos, skirtos kovai su klimato kaita. Šį judėjimą pradėjusi paauglė iš Švedijos Greta Thunberg dabar vieši Jungtinėse Valstijose ir ten dalyvaus Šiaurės Amerikos jaunimo protestuose.

Šiandien, minint rašytojo, visuomenės veikėjo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto 150-ąsias gimimo metines, Kaune prie Vytauto Didžiojo bažnyčios, bus atidengta skulptūrinė kompozicija – ant suoliuko su augintiniu sėdintis rašytojas. Ją iš bronzos išliejo skulptorius Gediminas Piekuras.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau