Panorama. Vytauto Didžiojo universitete atidarytas Leonido Donskio kabinetas (su vertimu į gestų k.)

Valdančioji koalicija ketvirtadienį oficialiai sustiprino savo pozicijas parlamente. „Valstiečių“, „socialdarbiečių“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime pasirašė bendradarbiavimo sutartį su neseniai Seime įsikūrusia frakcija „Lietuvos gerovei“. Pasirašius sutartį, kaip pranešė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, „tvarkiečių“ pirmininkas formaliai koalicijai jau nebepriklauso.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nusiskuto plaukus, tokiu būdu išreikšdamas solidarumą vėžiu sergantiems žmonėmis ir premjerui Sauliui Skverneliui. Nuotrauką jis paviešino socialiniame tinkle „Facebook“. „Plaukų buvimas ar nebuvimas yra laikinas dalykas. Tai tik forma. Norisi palaikyti tuos, kuriems pokyčiai nėra jų pačių pasirinkimas. Solidariai su premjeru ir visais, kurie susiduria su onkologinėmis ligomis“, – rašė A. Veryga.

Energetikos reguliavimo taryba leido „Energijos skirstymo operatoriui“ nuo kitų metų pradėti diegti išmaniuosius elektros skaitiklius. Planuojama, kad juos iki 2023-ųjų turės visi verslo ir daugiau nei pusė buitinių vartotojų. Projekto vertė – beveik 150 mln. eurų. Vartotojams naujieji skaitikliai nekainuos, bet jų diegimo išlaidos bus įtrauktos į elektros tarifą.

Po naujausio LRT tyrimo, Seimo narė konservatorė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Dainiaus Gaižausko veiksmus. Vakar „Panoramoje“ parodytame reportaže, po pokalbio su žurnaliste Jurga Tvaskiene, D. Gaižauskas pareiškė slaptai įrašinėjęs šį pokalbį.

Seime išsikviestą finansų ministrą išklausiusi opozicija sako, kad, nepaisant Prezidento ir Premjero vakar rodyto sutarimo dėl „gerovės valstybės“ biudžeto, tokios valstybės kūrimas turbūt nusikels, nes sumanymą atimti iš vienų ir atiduoti kitiems, ji kol kas vertina atsargiai. Ministras kartoja, kad tiek dėl Prezidento, tiek dėl kitų siūlymų bus apsispręsta, pamačius konkrečius projektus.

Norintys įsidarbinti Lietuvoje užsieniečiai tapo Migracijos departamento kovos su tarpininkais įkaitais. Dėl fiktyvių įdarbinimų nuo liepos sugriežtinus leidimų laikinai gyventi išdavimo tvarką, tarpininkavimu užsiimančios firmos piktinasi esą žlugdomas verslas. Neleidžiant jiems registruoti užsieniečių vizitų, iš kitų šalių atvažiavę žmonės priversti grįžti nieko nepešę. Migracijos departamento vadovė sako, kad tvarkos atšaukti neketinama, o nuo spalio vidurio ji dar griežtės.

Europos Parlamentas paragino Europos Komisiją duoti atkirtį Rusijos pastangoms teisinti sovietinio režimo įvykdytus nusikaltimus. Molotovo-Ribentropo pakto 80-ųjų metinių proga priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai Maskvos „pastangas iškreipti istorinius faktus ir pateisinti sovietinio totalitarinio režimo įvykdytus nusikaltimus“ pavadino informacinio karo dalimi ir paragino Komisiją imtis ryžtingų priemonių.

Suskaičiavus Izraelio parlamento rinkimų rezultatus premjeras Benjamin Netanyahu suprato, kad nepavyks suformuoti dešiniosios vyriausybės ir pakvietė pagrindinį konkurentą - Benį Gancą formuoti vienybės vyriausybę.

Specialiame interviu televizijai CNN Irano užsienio reikalų ministras pareiškė, kad bet kokia amerikiečių arba Saudo Arabijos ataka prieš Iraną reikš karą. Iranas neigia prisidėjęs prie šeštadienį įvykdytų atakų prieš Saudo Arabijos naftos objektus.

Rinkimų įkarštyje Kanados premjeras sulaukė kaltinimų rasizmu. Amerikietiškas žurnalas „Times“ paviešino 18 m. senumo nuotrauką, kurioje viename vakarėlyje Justinas Trudeau veidą nusidažęs rudai. Nors Kanados premjeras atsiprašė žmonių ir sako anuomet nesupratęs, kad elgiasi netinkamai, oponentai jį apkaltino rasizmu.

Aplinkos ministerija reaguoja į Panevėžio ir Kėdainių rajonų ūkininkų skundus, kad jų pasėliams daug žalos pridaro stumbrai. Šiose vietovėse laisvėje gyvena daugiau nei 200 į Raudonąją knygą įrašytų galiūnų.

Kultūros naujienos: Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno Vilniuje konkursą laimėjo ispanų architektų kompanijos „Arquivio architects“ projektas. Tarptautinė architektų komisija įvertino ispanų viziją sujungti naująją salę su Tauro kalnu ir ant jo esančių senųjų kapinių teritorija, taip pat projekto interjerui panaudoti buvusių Profsąjungų rūmų vitražus.

Vytauto Didžiojo universitete visuomenei atidarytas kabinetas, kuriame pristatomi prieš trejus metus mirusio filosofo, eseisto, visuomenės veikėjo ir pedagogo Leonido Donskio asmeninių knygų kolekcija bei kūrybinis palikimas. Tarp įvairių klasikų kūrinių - mėgstamiausios vaikystės knygos, persų poezija, Italijos meistrų freskų albumai.

Tarptautinis mėnesinis žurnalas „Opernwelt“, leidžiamas vokiečių kalba, kasmet nuo 1994-ųjų sezono pabaigoje renka geriausius operos teatrus, pastatymus bei kūrėjus. Vertinimo komisija, kurią sudaro pusšimtis kritikų, „Metų dainininke“ išrinko operos solistę Asmik Grigorian, o „Metų spektakliu“ – Zalzburgo festivalio „Salomėją“, kurioje ji atliko pagrindinį vaidmenį.

„Sodra“ ruošiasi nuo kitų metų perimti privačiai II-ojoje pensijų pakopoje sukauptų pinigų išmokėjimą. Bet vis dar nežinia, kiek kainuos tokia paslauga – vadinamasis anuitetas.

Antradienį Baltarusijos branduolinės ir radiacinės saugos vadovė Olga Lugovskaya susitikime su Europos Komisijos delegacija, pareiškė, kad Baltarusija yra pasiruošusi kontaktams su Europos Komisija, realizuojant nacionalinį veiksmų planą po Baltarusijos jėgainės stresų testų atlikimo išvadų.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau