Kultūros diena. Jono Vaitkaus spektaklis „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse” prikelia seniai mirusias mūzas

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Kino teatruose pradedamas rodyti, režisieriaus, Igno Jonyno filmas „Nematoma“.
„Kriminalinė drama su melodraminiais motyvais“ – taip savo antrąjį ilgametražį filmą „Nematoma“ apibūdina režisierius Ignas Jonynas. Pasakojamoje istorijoje persipina nusikaltimo ir tiesos regimybės temos. Klausiama, kokią tiesą ir ar apskritai norime ją išvysti? Filmas nuo rytojaus pasirodo Lietuvos kino teatruose. Po savaitės pasaulinė jo premjera įvyks Ispanijoje, San Sebastiano kino festivalyje.

Rusų dramos teatre premjera. Režisieriaus Jono Vaitkaus spektaklis „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse”.
Po daugiau nei 50 metų į Lietuvos rusų dramos teatrą sugrįžta rusų poeto, dramaturgo, vieno žymiausių futuristų Vladimiro Majakovskio kūryba. Tragiško likimo menininko lyrika nuskambės režisieriaus ir inscenizacijos autoriaus Jono Vaitkaus premjeroje – „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“. Vienas ryškiausių rusų poetų V.Majakovskis, tapęs revoliucijos šaukliu, ją šlovinęs ir vėliau skausmingai praregėjęs buvo jos negailestingai sunaikintas.

Tauragės muziejaus „Santaka“ modernizacija ir atnaujintos gamtos, istorijos ir etnografijos ekspozicijos.
30 metų gyvuojantis Tauragės krašto muziejus atvėrė atnaujintas laisvalaikio erdves ir tapo vienu moderniausių muziejų šalyje. Šiandien lankytojus pasitinka ne tik atnaujintos ekspozicijos, bet ir naujausių technologijų pilnos salės, interaktyvios veiklos. Pasak muziejininkų tokiu būdu bandoma į mažą miestą privilioti daugiau turistų ir paskatinti jaunąją kartą domėtis krašto istorija.

Ved. Gerūta Griniūtė.