Žinios. Leidimas diegti išmaniuosius elektros skaitiklius – duotas: iki 2023-ųjų juos turės pusė buitinių vartotojų

Valdančioji koalicija ketvirtadienį oficialiai sustiprino savo pozicijas parlamente. „Valstiečių“, „socialdarbiečių“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime pasirašė bendradarbiavimo sutartį su neseniai Seime įsikūrusia frakcija „Lietuvos gerovei“. Pasirašius sutartį, kaip pranešė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, „tvarkiečių“ pirmininkas formaliai koalicijai jau nebepriklauso.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nusiskuto plaukus, tokiu būdu išreikšdamas solidarumą vėžiu sergantiems žmonėmis ir premjerui Sauliui Skverneliui. Nuotrauką jis paviešino socialiniame tinkle „Facebook“. „Plaukų buvimas ar nebuvimas yra laikinas dalykas. Tai tik forma. Norisi palaikyti tuos, kuriems pokyčiai nėra jų pačių pasirinkimas. Solidariai su premjeru ir visais, kurie susiduria su onkologinėmis ligomis“, – rašė A. Veryga.

Energetikos reguliavimo taryba leido „Energijos skirstymo operatoriui“ nuo kitų metų pradėti diegti išmaniuosius elektros skaitiklius. Planuojama, kad juos iki 2023-ųjų turės visi verslo ir daugiau nei pusė buitinių vartotojų. Projekto vertė – beveik 150 mln. eurų. Vartotojams naujieji skaitikliai nekainuos, bet jų diegimo išlaidos bus įtrauktos į elektros tarifą.

Po naujausio LRT tyrimo, Seimo narė konservatorė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Dainiaus Gaižausko veiksmus. Vakar „Panoramoje“ parodytame reportaže, po pokalbio su žurnaliste Jurga Tvaskiene, D. Gaižauskas pareiškė slaptai įrašinėjęs šį pokalbį.

Seimas ketvirtadienį žengė dar vieną žingsnį komisijos, tirsiančios Seimo narės Irinos Rozovos ryšius, link. Tiesa, kai kurie parlamentarai nerimauja, kad „suplakus“ tyrimo užduotis bus pamiršta tyrimo esmė. Be to, yra manančių, kad tyrimas gali būti politizuotas. Po svarstymo tam, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) būtų pavesta atlikti tyrimą dėl I. Rozovos. Balsuojant 94 parlamentarai buvo už, susilaikė 7, o vienas buvo prieš.

Rinkimų įkarštyje Kanados premjeras sulaukė kaltinimų rasizmu. Amerikietiškas žurnalas „Times“ paviešino 18 m. senumo nuotrauką, kurioje viename vakarėlyje Justinas Trudeau veidą nusidažęs rudai. Nors Kanados premjeras atsiprašė žmonių ir sako anuomet nesupratęs, kad elgiasi netinkamai, oponentai jį apkaltino rasizmu.

Japonijos teismas išteisino 3 kompanijos, valdžiusios Fukušimos branduolinę elektrinę, vadovus dėl aplaidumo. Ši byla yra vienintelė baudžiamoji byla dėl didžiausios branduolinės avarijos nuo Černobylio laikų. Prie teismo salės susirinko nepatenkinti protestuotojai, dalis jų atvyko iš Fukušimos regiono.

Vilniuje prasideda Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, į kurį iš Kolumbijos atvyko ir lietuvių kilmės buvęs Bogotos meras Antanas Mockus. Apie svečio vizitą ir festivalyje pristatomą italų režisieriaus Sandro Bozzolo filmą apie jo motiną, garsią menininkę Nijolę Šivickas, žiūrėkite interviu šįvakar „Panoramoje“, „Dienos temoje“.

Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno Vilniuje konkursą laimėjo ispanų architektų kompanijos „Arquivio architects“ projektas. Tarptautinė architektų komisija įvertino ispanų viziją sujungti naująją salę su Tauro kalnu ir ant jo esančių senųjų kapinių teritorija, taip pat projekto interjerui panaudoti buvusių Profsąjungų rūmų vitražus.

Socialiniuose tinkluose plinta vadinamasis „Tetrio“ išūkis: ugniagesiai, policininkai, greitosios pagalbos medikai iš įvairių šalių išdėsto ant žemės savo įrangą, kuri nufotografuojama iš paukščio skrydžio. Dėlionė primena garsųjį „Lego“ konstruktorių arba žaidimą „Tetris“, todėl socialiniuose tinkluose ši akcija ir praminta „Tetrio“ iššūkiu. Jį pradėjo Šveicarijos policija rugsėjo 1-ąją, nuo to laiko savo „Tetrio“ iššūkio nuotraukomis pasidalijo pagalbos tarnybos iš Singapūro, Meksikos, Vietnamo, Nyderlandų, Vengrijos, Vokietijos bei kitų šalių.

Sportas. Praėjus 4 dienoms po sekmadienį Kinijoje pasibaigusio pasaulio vyrų krepšinio čempionato Tarptautinė krepšinio federacija sudarė naują reitingų lentelę, lemsiančią vietas kitą vasarą vyksiančiame olimpiniame atrankos turnyre. Pasaulio reitingo lydere išliko tik 7 vietą planetos pirmenybėse užėmusi JAV rinktinė. Dar dviem pozicijom žemiau – devinta Kinijoje buvusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Ji geriausiųjų klasifikacijos lentelėje smuktelėjo iš 6 pozicijos į 8.

Triumfo akimirka Gargždų „Bangos“ rūbinėje. Antrąją vietą pirmoje šalies futbolo lygoje užimanti komanda 2:0 įveikė elitinėje, A lygoje, rungtyniaujantį „Palangos“ klubą ir iškopė į Lietuvos futbolo taurės finalą. Ir jame sustoti neketina – žada mesti iššūkį šalies čempionei Marijampolės „Sūduvai“ bei išsikovoti kelialapį į Europos lygą.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.