Žinios. Leidimas diegti išmaniuosius elektros skaitiklius – duotas: iki 2023-ųjų juos turės pusė buitinių vartotojų

Valdančioji koalicija ketvirtadienį oficialiai sustiprino savo pozicijas parlamente. „Valstiečių“, „socialdarbiečių“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime pasirašė bendradarbiavimo sutartį su neseniai Seime įsikūrusia frakcijaLietuvos gerovei“. Pasirašius sutartį, kaip pranešėvalstiečiųlyderis ``````82Ramūnas Karbauskis83``````, „tvarkiečiųpirmininkas formaliai koalicijai jau nebepriklauso.

Sveikatos apsaugos ministras ``````102Aurelijus Veryga103`````` ``````104nusiskuto plaukus105``````, tokiu būdu išreikšdamas solidarumą vėžiu sergantiems žmonėmis ir premjerui Sauliui Skverneliui. Nuotrauką jis paviešino socialiniame tinkleFacebook“. „Plaukų buvimas ar nebuvimas yra laikinas dalykas. Tai tik forma. Norisi palaikyti tuos, kuriems pokyčiai nėra pačių pasirinkimas. Solidariai su premjeru ir visais, kurie susiduria su onkologinėmis ligomis“, – rašė A. Veryga.

Energetikos reguliavimo taryba leidoEnergijos skirstymo operatoriuinuo kitų metų pradėti diegti išmaniuosius elektros skaitiklius. Planuojama, kad juos iki 2023-ųjų turės visi verslo ir daugiau nei pusė buitinių vartotojų. Projekto vertėbeveik ```270271``` mln. eurų. Vartotojams naujieji skaitikliai nekainuos, bet diegimo išlaidos bus įtrauktos į elektros tarifą.

Po naujausio LRT tyrimo, Seimo narė konservatorė ``````316Aistė Gedvilienė317`````` kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Dainiaus Gaižausko veiksmus. VakarPanoramojeparodytame reportaže, po pokalbio su žurnaliste Jurga Tvaskiene, D. Gaižauskas pareiškė slaptai įrašinėjęs šį pokalbį.

Seimas ketvirtadienį žengė dar vieną žingsnį komisijos, tirsiančios Seimo narės Irinos Rozovos ryšius, link. Tiesa, kai kurie parlamentarai nerimauja, kadsuplakustyrimo užduotis bus pamiršta tyrimo esmė. Be to, yra manančių, kad tyrimas gali būti politizuotas. Po svarstymo tam, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) būtų pavesta atlikti tyrimą dėl I. Rozovos. Balsuojant ```496497``` parlamentarai buvo , susilaikė ```506Guoda Pečiulytė507```, o vienas buvo prieš.

Rinkimų įkarštyje ``````520Kanados premjeras521`````` sulaukė kaltinimų rasizmu. Amerikietiškas žurnalasTimespaviešino ```536537``` m. senumo nuotrauką, kurioje viename vakarėlyje Justinas Trudeau veidą nusidažęs rudai. Nors ``````562Kanados premjeras563`````` atsiprašė žmonių ir sako anuomet nesupratęs, kad elgiasi netinkamai, oponentai apkaltino rasizmu.

Japonijos teismas išteisino ```596Kanados premjeras597``` kompanijos, valdžiusios Fukušimos branduolinę elektrinę, vadovus dėl aplaidumo. Ši byla yra vienintelė baudžiamoji byla dėl didžiausios branduolinės avarijos nuo Černobylio laikų. Prie teismo salės susirinko nepatenkinti protestuotojai, dalis atvyko Fukušimos regiono.

Vilniuje prasideda Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, į kurį Kolumbijos atvyko ir lietuvių kilmės buvęs Bogotos meras ``````698Antanas Mockus699``````. Apie svečio vizitą ir festivalyje pristatomą italų režisieriaus Sandro Bozzolo filmą apie jo motiną, garsią menininkę Nijolę Šivickas, žiūrėkite interviu šįvakarPanoramoje“, „Dienos temoje“.

Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno Vilniuje konkursą laimėjo ispanų architektų kompanijosArquivio architectsprojektas. Tarptautinė architektų komisija įvertino ispanų viziją sujungti naująją salę su Tauro kalnu ir ant jo esančių senųjų kapinių teritorija, taip pat projekto interjerui panaudoti buvusių Profsąjungų rūmų vitražus.

Socialiniuose tinkluose plinta vadinamasisTetrioišūkis: ugniagesiai, policininkai, greitosios pagalbos medikai įvairių šalių išdėsto ant žemės savo įrangą, kuri nufotografuojama paukščio skrydžio. Dėlionė primena garsųjįLegokonstruktorių arba žaidimą „``````896Tetris897``````“, todėl socialiniuose tinkluose ši akcija ir pramintaTetrioiššūkiu. pradėjo Šveicarijos policija rugsėjo ```926Ramūnas Karbauskis927```-ąją, nuo to laiko savoTetrioiššūkio nuotraukomis pasidalijo pagalbos tarnybos Singapūro, Meksikos, Vietnamo, Nyderlandų, Vengrijos, Vokietijos bei kitų šalių.

``````970Sportas971``````. Praėjus ```974Kanados premjeras975``` dienoms po sekmadienį Kinijoje pasibaigusio pasaulio vyrų krepšinio čempionato Tarptautinė krepšinio federacija sudarė naują reitingų lentelę, lemsiančią vietas kitą vasarą vyksiančiame olimpiniame atrankos turnyre. Pasaulio reitingo lydere išliko tik ```1034Guoda Pečiulytė1035``` vietą planetos pirmenybėse užėmusi JAV rinktinė. Dar dviem pozicijom žemiaudevinta Kinijoje buvusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Ji geriausiųjų klasifikacijos lentelėje smuktelėjo ```1082Aistė Gedvilienė1083``` pozicijos į ```1088Antanas Mockus1089```.

Triumfo akimirka GargždųBangosrūbinėje. Antrąją vietą pirmoje šalies futbolo lygoje užimanti komanda ```1116nusiskuto plaukus1117```:0 įveikė elitinėje, A lygoje, rungtyniaujantįPalangosklubą ir iškopė į Lietuvos futbolo taurės finalą. Ir jame sustoti neketinažada mesti iššūkį šalies čempionei MarijampolėsSūduvaibei išsikovoti kelialapį į Europos lygą.

``````1182Orai1183``````. Ved. ``````1186Guoda Pečiulytė1187``````.