Dešimt balų. Išlaikyti baigiamuosius egzaminus be korepetitorių - misija nebeįmanoma. Ar tikrai?

Dešimt balų

2019.09.19 16:30

Dešimt balų. Išlaikyti baigiamuosius egzaminus be korepetitorių - misija nebeįmanoma. Ar tikrai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

36 proc. Lietuvos mokinių turi ne mažiau nei po vieną korepetitorių, o dar 24 proc. tėvų mielai juos samdytų, tik neturi iš ko. Be to, pasirodo, kad dažniausiai papildomų mokytojų paslaugomis naudojasi ne kas kitas, o elitinių mokyklų, kuriose mokosi tik vaikai, išlaikę stojamuosius testus, o šiuos vaikus moko vieni stipriausių šalies pedagogų auklėtiniai. Šie Valstybės kontrolės duomenys rodo, kad net 60 proc. visų lietuvių, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, nepasitiki Lietuvos švietimu.

Kodėl rūpestingi tėvai neleidžia atžaloms žengti nė žingsnio be repetitoriaus, nors mokosi puikiose ar net geriausiose mokyklose? Ar tikrai be korepetitorių nepavyks išlaikyti valstybinių brandos egzaminų ir įstoti į geriausius universitetus? LRT RADIJO laidoje „Dešimt balų“ diskutuoja vilnietis dviejų atžalų tėvas Arūnas Malinovskis ir šiemet Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnaziją be repetitorių pagalbos baigęs ir penkis šimtukus gavęs abiturientas, būsimas teisininkas Karolis Orlauskas. Ved. Jonė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.