„Laba diena, Lietuva“. Pristatytas Tautos namų nugalėtojas: projektas apjungia kapinių teritoriją ir nėra „vienas didelis griozdas“

Rugsėjo 19-oji, ketvirtadienis. Laidoje „Laba diena, Lietuva“ žiūrėkite:

Pirmoji tema: opozicijos klausimai finansų ministrui. Studijoje Seimo LSDP frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas. Finansų ministras teigia, kad prezidento pasiūlymai vis dar tebėra tik idėjos. Sysas teigia, kad kol kas „gerovės valstybė“ beveik neįgyvendinamas projektas.

Ministro solidarumo akcija: Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nusiskusdamas galvą demonstruoja solidarumą premjerui Sauliui Skverneliui ir kitiems susirgusiems šia liga. „Mano noras buvo parodyti solidarumą su onkologiniais susirgimais susidūrusiais žmonėmis“, – sako Veryga.

Dar vienas pokalbis studijoje: politologės M. Šešelgytės įžvalgos. Europos Sąjungoje keičiasi nuotaikos apie Rusiją. Nors ir pamažu, bet požiūris šyla ir pirmu smuiku pradeda groti Prancūzija.

O dabar turėtų suklusti nepilnamečių tėvai ar globėjai – ar žinojote, kad fotografuodami savo atžalą, o vėliau nuotrauką skelbdami socialiniuose tinkluose, turite būti tikri, kad nuotraukoje užfiksuotas tik jūsų vaikas? Kitu atveju teks gauti visų kadre, kad ir netyčia pagautų vaikų tėvų sutikimus. Kada galima viešinti vaiko atvaizdą ir kuo rizikuoja suaugusieji viešindami kiekvieną jų žingsnį? Plačiau apie tai reportaže.

Apie rudens gėrybes: Lietuvoje sumažėjus pelkinių spanguolių, mokslininkai sako, kad galima jų užsiauginti patiems ar net imtis verslo – įveisti spanguolių plantaciją, bet kol kas šalyje tokių nėra, ne taip kaip kaimyninėse šalyse Latvijoje ar Lenkijoje. Ne tik spanguolės, bet ir putino uogos nepelnytai pamirštos, tiesa, vis daugiau žmonių domisi jų auginimu, bet kol kas putinu plantacijų Lietuvoje taip pat nėra. Išsamiau apie tai – Loreta Mačiulienė.

Kanados premjerą užgriuvo nemalonumai: rinkimų įkarštyje Kanados premjeras sulaukė kaltinimų rasizmu. Amerikietiškas žurnalas „Times“ paviešino 18 m. senumo nuotrauką, kurioje viename vakarėlyje Justinas Trudeau veidą nusidažęs rudai. Nors Kanados premjeras atsiprašė žmonių ir sako anuomet nesupratęs, kad elgiasi netinkamai, oponentai jį apkaltino rasizmu.

Reportažas iš „Tautos namų“ projekto pristatymo. Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“, ant Tauro kalno Vilniuje, konkursą nugalėjo ispanų architektų kompanijos „Arquivio architects“ projektas. Tarptautinė architektų komisija įvertino ispanų viziją sujungti naująją salę su Tauro kalnu ir ant jo esančių senųjų kapinių teritorija, projekto interjerui panaudoti buvusių Profsąjungų rūmų vitražus.

Rugsėjis jau įpusėjo, bet mokyklose problemų nemažėja. Mokytojo padėjėjai, dirbantys su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, piktinasi mažomis algomis. Anot jų, gaunamas atlygis neatitinka darbo krūvio. Pavyzdžiui, Vilniuje mokytojo padėjėjas uždirba apie 400–500 eurų į rankas. Specialiųjų poreikių turinčius vaikus auginantys tėvai pasakoja, kad toks atlyginimas – viena priežasčių, kodėl mokytojo padėjėjai dažnai meta šį darbą. Vilniaus savivaldybės duomenimis, šiuo metu sostinėje trūksta maždaug 120 ugdymo pagalbos specialistų, tarp jų – ir mokytojo padėjėjų.

Toliau laidoje – kelionės. Šiandien studijoje vieši Odeta Vasiliauskaitė, LRT radijo žurnalistė, ji plačiau pasakoja apie Iraką. Kur keliauti saugu, o kurių vietovių geriau laikytis atokiau? Neatrastas Irako Kurdistanas.

Tradiciškai ketvirtadieniais – išsamios orų prognozės.

Raktininkai: anksčiau žmonės raktus slėpdavo po kilimėliais, vaikai kabindavo ant kaklo, o tuomet ir raktininkai darbo turėdavo. Prie jų dirbtuvių driekdavosi eilės pametusių raktus, tačiau dabar dėl modernėjančių užraktų, šios profesijos atstovams darbo vis mažiau. Apie raktininkus ir jų amatą – plačiau reportaže.

Socialinių tinklų naujienos: Martina Račkauskaitė aptaria šios dienos socialinių tinklų naujienas ir įdomybes.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau