Žinios. Fukušimos katastrofos byloje – atomazga: teismas išteisino aplaidumu kaltintus AE vadovus

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nusiskuto plaukus, tokiu būdu išreikšdamas solidarumą vėžiu sergantiems žmonėmis ir premjerui Sauliui Skverneliui. Nuotrauką jis paviešino socialiniame tinkle „Facebook“. „Plaukų buvimas ar nebuvimas yra laikinas dalykas. Tai tik forma. Norisi palaikyti tuos, kuriems pokyčiai nėra jų pačių pasirinkimas. Solidariai su premjeru ir visais, kurie susiduria su onkologinėmis ligomis“, – rašė A. Veryga.

Valdančioji koalicija ketvirtadienį oficialiai sustiprino savo pozicijas parlamente. „Valstiečių“, „socialdarbiečių“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime pasirašė bendradarbiavimo sutartį su neseniai Seime įsikūrusia frakcija „Lietuvos gerovei“. Pasirašius sutartį, kaip pranešė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, „tvarkiečių“ pirmininkas formaliai koalicijai jau nebepriklauso.

Energetikos reguliavimo taryba leido „Energijos skirstymo operatoriui“ nuo kitų metų pradėti diegti išmaniuosius elektros skaitiklius. Planuojama, kad juos iki 2023-ųjų turės visi verslo ir daugiau nei pusė buitinių vartotojų. Projekto vertė – beveik 150 mln. eurų. Vartotojams naujieji skaitikliai nekainuos, bet jų diegimo išlaidos bus įtrauktos į elektros tarifą.

Europos Parlamentas paragino Europos Komisiją duoti atkirtį Rusijos pastangoms teisinti sovietinio režimo įvykdytus nusikaltimus. Molotovo-Ribentropo pakto 80-ųjų metinių proga priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai Maskvos „pastangas iškreipti istorinius faktus ir pateisinti sovietinio totalitarinio režimo įvykdytus nusikaltimus“ pavadino informacinio karo dalimi ir paragino Komisiją imtys ryžtingų priemonių.

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) grąžina ambasadorių į Baltarusiją – praėjus 11 m. nuo tada, kai Aliaksandras Lukašenka išvijo Amerikos pasiuntinį ir sumažino ambasados dydį. Interviu LRT aukštas Amerikos diplomatas pakartojo, kad, Rusijai kalbant apie sąjunginės valstybės kūrimą, Vašingtonas remia Baltarusijos suverenitetą ir teisę pačiai rinktis kelią, bet pabrėžė, kad jei Minskas norės plėtoti diplomatinius santykius, turės žengti papildomus žingsnius demokratijai užtikrinti.

Specialiame interviu televizijai CNN Irano užsienio reikalų ministras pareiškė, kad bet kokia amerikiečių arba Saudo Arabijos ataka prieš Iraną reikš karą. Iranas neigia prisidėjęs prie šeštadienį įvykdytų atakų prieš Saudo Arabijos naftos objektus. Javadas Zarifas tvirtina, kad Iranas nenori karo, tačiau oro antskrydžio ar bet kokios kitos atakos atveju gintų savo valstybę.

Japonijos teismas išteisino 3 kompanijos, valdžiusios Fukušimos branduolinę elektrinę, vadovus dėl aplaidumo. Ši byla yra vienintelė baudžiamoji byla dėl didžiausios branduolinės avarijos nuo Černobylio laikų. Prie teismo salės susirinko nepatenkinti protestuotojai, dalis jų atvyko iš Fukušimos regiono.

Klaipėdoje visuomenės sveikatos specialistai sveria 1–6 klasių mokinius ir jų kuprines, vertindami, ar ne per didelį svorį vaikai nešioja. Mat vis daugiau mokinukų skundžiasi ne tik nugaros skausmais, bet ir laikysenos sutrikimais.

Vilniuje prasideda Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, į kurį iš Kolumbijos atvyko ir lietuvių kilmės buvęs Bogotos meras Antanas Mockus. Apie svečio vizitą ir festivalyje pristatomą italų režisieriaus Sandro Bozzolo filmą apie jo motiną, garsią menininkę Nijolę Šivickas, žiūrėkite interviu šįvakar „Panoramoje“, „Dienos temoje“.

Socialiniuose tinkluose plinta vadinamasis „Tetrio“ išūkis: ugniagesiai, policininkai, greitosios pagalbos medikai iš įvairių šalių išdėsto ant žemės savo įrangą, kuri nufotografuojama iš paukščio skrydžio. Dėlionė primena garsųjį „Lego“ konstruktorių arba žaidimą „Tetris“, todėl socialiniuose tinkluose ši akcija ir praminta „Tetrio“ iššūkiu. Jį pradėjo Šveicarijos policija rugsėjo 1-ąją, nuo to laiko savo „Tetrio“ iššūkio nuotraukomis pasidalijo pagalbos tarnybos iš Singapūro, Meksikos, Vietnamo, Nyderlandų, Vengrijos, Vokietijos bei kitų šalių.

Sportas. Praėjus 4 dienoms po sekmadienį Kinijoje pasibaigusio pasaulio vyrų krepšinio čempionato Tarptautinė krepšinio federacija sudarė naują reitingų lentelę, lemsiančią vietas kitą vasarą vyksiančiame olimpiniame atrankos turnyre. Pasaulio reitingo lydere išliko tik 7 vietą planetos pirmenybėse užėmusi JAV rinktinė. Dar dviem pozicijom žemiau – devinta Kinijoje buvusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Ji geriausiųjų klasifikacijos lentelėje smuktelėjo iš 6 pozicijos į 8.

Triumfo akimirka Gargždų „Bangos“ rūbinėje. Antrąją vietą pirmoje šalies futbolo lygoje užimanti komanda 2:0 įveikė elitinėje, A lygoje, rungtyniaujantį „Palangos“ klubą ir iškopė į Lietuvos futbolo taurės finalą. Ir jame sustoti neketina – žada mesti iššūkį šalies čempionei Marijampolės „Sūduvai“ bei išsikovoti kelialapį į Europos lygą.

Antra UEFA Čempionų lygos grupių varžybų diena vėl pažėrė siurprizų. Paryžiuje fiasko patyrė Madrido „Realas“ – A grupėje žaidžiantis Zinedino Zidano treniruojamas ispanų klubas nė karto nepataikė į varžovų vartų plotą ir šeimininkų „PSG“, tarp kurių nebuvo Neymaro, Kyliano Mbappe bei Edisono Kavanio, pranašumą pripažino net 0:3.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau